Bugün gündem çok sıcak! İşte Başlıklar!

Bugün Türkiye'de çok sıcak gelişmeler yaşandı. Önce Volkswagen, Türkiye’de fabrika kurmaktan vazgeçti haberi, Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya mecralarına erişim engeli getirilebileceğini açıklaması, RTÜK, Halk TV ve TELE1'e 5 gün yayın durdurma cezası ve Erdoğan’ın yarın Katar’ı ziyaret edeceği açıklamasının ardından gündem sıcaklığını hala korumakla devam ediyor.

Bugün gündem çok sıcak! İşte Başlıklar!
01 Temmuz 2020 - 17:51

Türkiye  güne çok sıcak başladı. Bütün gün yaşanan gelişmeler toplantılar açıklamalar gündemi epey bir sıcak tuttu. İşte bugün yaşanan sıcak gelişmeleri sizler için sıralamak istedik.

Volkswagen, Türkiye’den Çekildi

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen Türkiye'de fabrika kurma hedefleri vardı. Ancak yaşanan pandemi sürecinden dolayı birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de yatırımlarını durdurma kararı aldı. Ancak yaşanan bu gelişme sosyal medyada büyük bir yankı yaptı.

Erdoğan Sosyal Medya Kısıtlama Açıklaması

Gündemde yaşanan Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'ı hedef alan çirkin haberlerin yayıldığı sosyal medya hesaplarından dolayı Başkan Erdoğan konu ile ilgili açıklama yaptı. Ailenin kutsal bir müessese olduğunu ve bu tip paylaşımları yapan kişilerin gerekli hukuki cezaların alınması ile ilgili sosyal medya düzenlemesi yapılması gerektiği söyledi ve konuyu bakanlığa ileterek konunun çözümünün yapılması istendi. 

 RTÜK, Halk TV ve TELE1'e 5 Gün Yayın Durdurma

RTÜK Üst Kurulu'nda alınan karar sonucunda Halk TV ve TELE1 kanallarına 5 Gün yani 72 saat yayın karartma cezası uygulandı. Aynı kanalların yapılan ihlallerin tekrar edilmesi durumunda lisanlarının iptal edileceği bilgisi verildi. 

Erdoğan Yarın Katar'a Gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs salgını sonrası ilk kez bir yurt dışı seyahati gerçekletirecek. En son 9 Mart tatihinde Belçika'da bulunan Erdoğan yarın Katar'a süpriz bir ziyaret gerçekleştiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum