Bu Altcoinler ile ‘3 Kez Rug Pull Yapan’ İsimden Yeni Proje!

BEN ve PSYOP’den milyonlar topladıktan sonra LOYAL tokeni tanıtan Ben.eth, artık yeni bir NFT koleksiyonu...

Bu Altcoinler ile ‘3 Kez Rug Pull Yapan’ İsimden Yeni Proje!

BEN ve PSYOP’den milyonlar topladıktan sonra LOYAL tokeni tanıtan Ben.eth, artık yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya sürüyor. Blockchain güvenlik firması PeckShield, Ben.eth tarafından pazarlanan bu altcoin’lere rug pull listesinde yer vermişti.

Ben.eth, 4.altcoin projesini tanıttı

Kötü şöhretli kripto fenomeni birinci olarak BEN isimli bir token başlattı. Yatırımcılardan milyonlar topladıktan sonra projeyi sonlandırdı. Ben.eth’in popülerliği Pepe Coin rallisinde oynadığı rolden kaynaklanıyor.

https://twitter.com/eth_ben/status/1650337822275158016

BEN token’den kısa mühlet sonra PSYOP ile piyasadaki ilgiden bir defa daha faydalanmaya çalıştı. Bunda da kısmen başarılı oldu. Raporlara nazaran cüzdan bakiyesini 3 Mayıs’ta 2.600 dolardan 23 Mayıs’ta 9.28 milyon dolara yükseltti.

LOYAL token, Ben.eth’in 27 Mayıs’ta Twitter’dan tanıttığı 3. altcoin projesiydi. LOYAL’ı pazarlarken yatırımcılara ön satıştan elde ettiği gelirin %33’ünü vaat etti. Bu ortada, Ben.eth scam projelerle milyonlar topladığı süreç boyunca BitBoy ile birlikte çalıştı. İkili Loevy & Loevy hukuk firmasının açacağı davada hesap verecek.

bu altcoinler ile 3 kez rug pull yapan isimden yeni proje 0 6jQFBL32

Son projeye geline, Ben.eth bu sefer Twitter Blue ile birlikte gelen turuncu NFT’ler pazarlıyor. Birinci üç altcoin projesinden sonra artık bahtını NFT’lerde deniyor. 10.000 modüllük koleksiyon bugün mint evresinde alıcıların karşısına çıktı. Lakin, taban fiyatı şu anda mint fiyatının altında seyrediyor. En son tweet’ine nazaran, turuncu FF6000 NFT, Twitter profilinizde turuncu bir küme artı Twitter Mavisi ile birlikte gelecek. Twitter’dan yaptığı duyuru:

https://twitter.com/eth_ben/status/1664383263945924610

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Ben.eth ile ilgili haberlere buradan göz atabilirsiniz.

Yatırımcılar Mayıs ayında rug pull projelerine 45 milyon dolar kaptırdı

Beosin’in 1 Haziran tarihli bir raporu, Mayıs ayında rug pull ve dolandırıcılıklardan kaynaklanan kayıpların altı olayda 45 milyon doları aştığını söyledi. Bu ortada, DeFi protokollerine 19,7 milyon dolar kazandıran 10 akın gerçekleşti. Ölçü, Nisan ayına nazaran yaklaşık %80 azaldı. Bu tıp istismarlardan kaynaklanan kayıplar iki aydır düşüşteydi.

https://twitter.com/Beosin_com/status/1664171529419243527

En büyüğü, kripto projesi Fintoch’un 24 Mayıs’ta elde ettiği argüman edilen 32 milyon dolarlık ataktı. Beosin’e nazaran, DeFi platformu Jimbos protokolüne yapılan 7,5 milyon dolarlık taarruz, geçen ayın en büyük atağıydı. Beosin, “Hacker’lar ve dolandırıcılar, hücumlarının amacını kademeli olarak çeşitli proje taraflarından sıradan kullanıcılara kaydırıyorlar” diye yazdı.

Bunlara dikkat

Kripto kullanıcılarına “dolandırıcılıkla gayret farkındalıklarını artırmaları”, yatırım yapmadan evvel bir proje üzerinde durum tespiti yapmaları ve kriptolarını nasıl daha âlâ koruyacaklarını öğrenmeleri önerildi. Beosin ayrıyeten, cep telefonları için paylaşılan yahut halka açık şarj aygıtlarının kullanılmasına karşı ikazda bulundu. Zira bunlar potansiyel olarak özel anahtarları tehlikeye atabilecek makus hedefli programları enjekte edecek biçimde değiştirilebilir.

Nisan ayında, FBI, havaalanlarında bulunanlar üzere fiyatsız şarj istasyonlarının kullanılmasından kaçınılması gerektiğini söylemişti.

https://twitter.com/FBIDenver/status/1643947117650538498

FBI’ın Denver ofisi 6 Nisan’da tweet attı. Buna nazaran, “Hacker’lar, aygıtlara berbat gayeli yazılım yerleştirmek için halka açık USB ilişki noktalarını kullanıyor.” Bunun yerine, elektrik prizinde kullanmak için bir şarj aygıtı ve USB kablosu taşımayı tavsiye etti.