Bu 5 Altcoin Düşüş Sinyali Veriyor! Satış Mı Yapılıyor?

Kripto analisti Valdrin Tahiri, ADA fiyatının satış tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Analist David, AAVE’nin...

Bu 5 Altcoin Düşüş Sinyali Veriyor! Satış Mı Yapılıyor?

Kripto analisti Valdrin Tahiri, ADA fiyatının satış tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Analist David, AAVE’nin ayı sinyali verdiğini kaydediyor. Bu ortada analistlere nazaran önder altcoin için de durum makus. Bir öbür analist Kelvin Munene ise FET için düzeltme bekliyor. Son olarak analist Danielle du Toit, APE’nin kıymetli bir takviye düzeyini kaybedeceğini belirtiyor.

Bu altcoin satış tehdidi altında!

ADA için haftalık vakit dilimi teknik tahlili düşüş görünümü sağlıyor. Bunun ana nedeni, uzun vadeli 0,40 dolar direnç alanının üzerindeki sapma ve akabinde bunun altındaki düşüş. Bu, kopuşun gayrimeşru olduğu manasına geldiği için düşüş işaretidir. Bilakis, satıcılar devraldı ve fiyatı aşağı çekti.

bu 5 altcoin dusus sinyali veriyor satis mi yapiliyor 0 7B2PJYGPADA Haftalık Grafik / Kaynak: TradingView

Ayrıca, haftalık İzafî Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor. Şu anda gösterge 50’nin altında ve düşüyor. Bu da düşüş eğiliminin bir işareti. Daha kısa vadeli günlük vakit dilimindeki teknik tahlil, haftalık vakit dilimindeki okumalarla tıpkı hizaya gelir. Böylelikle düşüş eğilimli bir ADA fiyat varsayımı sağlar.

Şu anda, ADA 152 gündür yerinde olan yükselen dayanak sınırında sıçradı. Lakin, çizgiye şimdiye kadar dört kere dokundu. Çizgilere her dokunduğunda zayıflıyor. Bu yüzden, en son bir kırılma muhtemel görünüyor. Bu tıp uzun vadeli yapılardan gelen kırılmalar çoklukla değerli aşağı taraflı hareketlere yol açar. Arızayı teyit etmek için çizginin altında bir günlük kapanış gerekecek. Bunun, önümüzdeki 24 saat içinde gerçekleşmesi mümkün. Bu durumda, 0,30 dolarlık yatay takviye alanına bir düşüş beklenen.

bu 5 altcoin dusus sinyali veriyor satis mi yapiliyor 1 tEr9fZ2ZADA Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Bu düşüş eğilimli ADA fiyat kestirimine karşın, devam eden sıçrama 0,41 dolar direnç alanına yanlışsız devam edebilir. Fiyat bunun üzerinde kapanırsa, düşüş iddiasını geçersiz olur. Bu durumda, muhtemelen 0,50 dolara keskin bir artış başlatacaktır. Lakin, bölgeden gelen bir ret, trendin hala düşüş eğiliminde olduğu manasına gelecektir.

Aave fiyatı ayı sinyali gösteriyor, satış mı gerçekleşiyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere AAVE, 19 Şubat’ta 95 dolar ile yılın en yüksek düzeyine ulaştı. Fakat, o vakitten beri düşüş gösteriyor. Bu süreçte, fiyat 0,618 Fibonacci düzeltme düzeyinden üç defa sıçradı (yeşil oklar). Fakat her sıçrama daha düşük bir zirve oluşturdu. Daha sonra, AAVE bu dayanak düzeyinin altına indi. Böylelikle, 29 Mayıs’ta direnç olarak teyit etti (kırmızı ok). Bu hareket kıymetli. Zira 0,618 Fibonacci düzeltme düzeyi çoklukla bir düzeltmenin sona erdiği bir noktadır. Bu düzeyin altına inilmesi %100 geri çekilmeye yol açabilir.

Günlük RSI göstergesi 50 düzeyinin altına düşüyor. Ayrıyeten, aşağı gerçek eğimli. Bu da düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu nedenle, AAVE’nin fiyatı bu yılın başlarında üst istikametli hareketin başladığı 51 dolar dayanak düzeyine kadar düşmeye devam edebilir.

bu 5 altcoin dusus sinyali veriyor satis mi yapiliyor 2AAVE günlük grafik / Kaynak TradingView

En muhtemel görünüm, AAVE fiyatının mevcut kısa vadeli formasyonu kıracağını ve düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu aşağı taraflı hareket için potansiyel gaye 51 dolar. Fiyat 0,618 Fibonacci düzeltme düzeyini 68 dolardan geri alırsa bu perspektif geçersiz olur.

Lider altcoin fiyatı ayı sinyalleri gönderiyor!

Ethereum (ETH) piyasası çeşitli zorluklarla boğuşurken, son datalar büyük yatırımcıların varlıklarında değerli bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor. Altcoin, kısa vadeli beklentilerine kuşku gölgesi düşürüyor. Blockchain analitiklerine nazaran, 1.000 ya da daha fazla coin tutan Ethereum adreslerinin sayısı son 10 ayın en düşük düzeyi olan 6.268’e geriledi. Bu düşüş, Kasım 2022’de 6.270 ile biraz daha yüksek bir sayı olsa da gözlemlenen bir evvelki düşük seviyeyi yansıtıyor. Çoklukla düşüş eğiliminin göstergesi olan balina varlıklarının aşağı istikametli seyri, büyük ölçekli yatırımcıların Ethereum’un yakın gelecekteki görünümüne olan inançlarını kaybediyor olduğunu gösteriyor.

Altcoin, şu anda yaklaşık 1.870 dolardan süreç görüyor. Bu da potansiyel bir konsolidasyon noktası olarak hizmet edebilecek teknik bir düzey olan 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’ya (EMA) yaklaşıyor. Bununla birlikte, azalan süreç hacmi, traderlar ortasındaki ilginin azaldığına işaret ediyor. Ayrıyeten, bu durum potansiyel olarak Ethereum’un fiyat istikrarını etkiliyor.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1663806577164562433

FET için çok satım piyasası düzeltme sinyali verdi

Fetch.ai (FET) piyasasında bugün yaşanan yükseliş ivmesi, fiyatın 24 saatin en düşük düzeyi olan 0,2619 dolardan 7 günün en yüksek düzeyi olan 0,2888 dolara sıçramasıyla doruğa ulaştı. Yükseliş sırasında FET’in piyasa pahası ve 24 saatlik süreç hacmi sırasıyla %2,24 ve %172,92 artarak 220.889.816 dolar ve 89.326.433 dolar oldu. Şayet boğalar 0,2888 dolar direnç düzeyini aşarsa, bir sonraki potansiyel bariyer düzeyi 0,3111 dolar olacak. Lakin, ayılar denetimi ele geçirir ve piyasayı 0,2619 dolar dayanak düzeyinin altına gönderirse, muhtemelen bir sonraki takviye düzeyi 0,2396 dolar civarında olur.

bu 5 altcoin dusus sinyali veriyor satis mi yapiliyor 3 rQWPRHiXFET 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Sonuç olarak, FET’in yükseliş momentumu zayıflama belirtileri gösteriyor. Bu da potansiyel bir fiyat düzeltmesine ve temkinli karar verme muhtaçlığına işaret ediyor.

APE’nin, kıymetli dayanak düzeyini kaybetmesi mümkün

ApeCoin’in fiyatı 24 saatlik bir kayıp yaşadı. Bu, altcoin fiyatını basın vaktinde 3,12 dolara düşürdü. Buna ek olarak, kripto fiyatındaki son düşüş APE’yi önümüzdeki 2 gün içinde kırılırsa felaket olabilecek kıymetli bir takviye düzeyine indirdi.

bu 5 altcoin dusus sinyali veriyor satis mi yapiliyor 4 ObXjSZwjAPE 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Teknik açıdan altcoin fiyatı bu yılın Ocak ayının sonundan bu yana düşüş eğiliminde. O vakitten bu yana, altcoin 6,418 dolardan basın vaktindeki fiyatına kadar düştü. Dahası, APE’nin günlük grafiği hala düşüş eğilimli bir fiyat kanalında olduğunu gösteriyor. Bunun da önümüzdeki birkaç gün içinde altcoin’in fiyatını daha da aşağı çekmesi mümkün. APE’nin fiyatı üstte belirtilen 3,082 dolar işaretinin altında kapanırsa, önümüzdeki 24-48 saat içinde bir sonraki takviye düzeyine 2,758 dolara düşme riski altında olacak. Öte yandan, altocin fiyatının bugün ve yarın bu düzeyin üzerinde kapanması, APE’nin yakında 3.374 doların üzerine çıkmasına yol açacak.