Bosch Termoteknik, İzmir’de yetkili servis takımını güçlendirecek yeni bayan teknisyenler arıyor

Bosch Termoteknik, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde çıktığı ilanla İzmir’deki yetkili servislerinde vazife yapacak yeni...

Bosch Termoteknik, İzmir’de yetkili servis takımını güçlendirecek yeni bayan teknisyenler arıyor

Bosch Termoteknik, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde çıktığı ilanla İzmir’deki yetkili servislerinde vazife yapacak yeni bayan teknisyenler arıyor.

İklimlendirme dalının öncü şirketlerinden Bosch Termoteknik, bir yandan dala istikamet veren yatırımlarını sürdürürken başka yandan da bayan teknisyen sayısını artırmak için adımlarını hızlandırıyor. Bu çerçevede İzmir’de faaliyet gösteren yetkili servislerindeki bayan teknisyen sayısını artırmak isteyen şirket, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde bir ilan yayınladı.

‘Yeşil Ömür Kahramanları’ dala güç ve kalite katacak

Kadınların eşit şartlarda üretim süreçlerine katılmalarının ekonomik ve toplumsal hayatın sürdürülebilirliği açısından bir gereklilik olduğunu belirten Bosch Termoteknik Türkiye Satış Genel Müdürü Kıvanç Arman, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde başlattıkları ‘Yeşil Ömür Kahramanları’ projesiyle iklimlendirme dalında ‘erkek işi’ olarak bilinen servis teknisyenlik mesleğine, kendi eğitim süreçlerinden geçirecekleri bayan iş gücünü kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Arman, “Kadın teknisyen sayımızı artırmanın, bayan bakış açısıyla servis hizmet kalitemizi daha da mükemmelleştireceğine inanıyoruz. Bu hedefle İzmir’deki yetkili servis takımlarımızı yeni bayan teknisyenlerle güçlendirmek için, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde bir müracaat ilanı oluşturduk. Bu ilana müracaat yapacak adaylara evvel şirket olarak teknik ve şahsî gelişim eğitimleri vereceğiz, sonra da Bosch yetkili servislerinde istihdam hedefli işbaşı eğitim programını tamamlamalarını sağlayacağız. Bu eğitimlerin akabinde İzmir’deki yetkili servis takımlarımızda vazifeye başlatacağız. Bayanlarımızı eşit şartlarda satış sonrası süreçlerine dahil ederek, eşit ve kapsayıcı bir toplum amacına bir adım daha yaklaşacağımız için heyecanlıyız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı