Bitcoin Milyoneri ve Bu Altcoin Mucidi Ölü Bulundu!

Yönlendirme tabanlı kripto projesi ONFO coin’in kurucu ortağı ve Bitcoin milyoneri Dr. John Forsyth’in silahla...

Bitcoin Milyoneri ve Bu Altcoin Mucidi Ölü Bulundu!

Yönlendirme tabanlı kripto projesi ONFO coin’in kurucu ortağı ve Bitcoin milyoneri Dr. John Forsyth’in silahla vurularak öldürüldüğü haberi kripto topluluğunu yasa boğdu. Forsyth’in 21 Mayıs’ta Cassville, Missouri’deki Mercy Hastanesi’ndeki vardiyasına gelmemesi üzerine yakınları tarafından kayıp olduğu bildirilmişti. Ailesi Forsyth’in bulunması için toplumsal medyada bir davet başlatınca kaygılar arttı. Çünkü Forsyth dakikliği ve işine olan bağlılığıyla tanındığı için ortadan kaybolması kaygıları arttırdı. İşte detaylar…

Bitcoin milyoneri, hayatını kaybetti

28 Mayıs’ta yetkililer Forsyth’in aracını hastaneden bir milden daha az bir uzaklıkta park halinde buldular. Kilitli olmayan sedanın içinde cüzdanı, pasaportu, dizüstü bilgisayarı ve iş evrak çantası bulundu. Bununla birlikte, Forsyth’in her vakit yanında bulundurduğu bilinen cep telefonları da içeride bulundu ve bu alışılmadık bir durum olarak değerlendirildi. Kayboluşunu çevreleyen gizemli şartlara karşın, kolluk kuvvetleri o anda cinayetten şüphelenmedi. John’un küçük kardeşi Richard Forsyth, aracında bulunan ispatlara dayanarak John’un ayrılmayı planlamış üzere görünmediğini belirtti.

bitcoin milyoneri ve bu altcoin mucidi olu bulundu 0

Ne yazık ki, 30 Mayıs’ta John Forsyth’in cesedi, bilinen son pozisyonunun yaklaşık bir saat güneyinde bulundu. Görünürde bir kurşun yarası ile bulunmuştur. Mahallî yetkililer, mevtinde cinayetin bir etken olduğuna inanılmadığını belirtiyor. 49 yaşındaki Forsyth, 2020 yılında kardeşi Richard ile birlikte ONFO coin’i kurmuştu. Kripto projesi, “ağ madenciliği” olarak isimlendirdiği bir kavram olan platforma diğerlerini yönlendirdikleri için kullanıcıları madeni paralarla ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Forbes da Forsyth’i milyoner listesine eklemişti

ONFO coin, 2021’de YouTube’da yayınlanan “THE US DOLLAR IS DOOMED” başlıklı bir görüntü da dahil olmak üzere tanıtım görüntülerinde ABD dolarının potansiyel düşüşünü vurgulayarak dikkatleri üzerine çekti. Lakin platformun kanalında yakın vakitte rastgele bir güncelleme yapılmadı. 2020’de Forbes tarafından “Bitcoin milyoneri” olarak isimlendirilen John Forsyth, matematik alanında güçlü bir geçmişe sahipti. Bitcoin ve Blockchain teknolojisini erken benimsemişti.

bitcoin milyoneri ve bu altcoin mucidi olu bulundu 1 gjsjAPtY

Ne yazık ki, Forsyth’in vakitsiz vefatı, gizemli şartlar altında vefat eden kripto savunucuları ve kurucuları listesine eklenmekte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz Nisan ayında, Cash App’in yaratıcısı ve Square’in eski teknoloji şefi Bob Lee bıçaklı bir taarruz sonucu öldürülmüştü. Yetkililer bu olayda bir kişiyi tutukladı. Fakat akının ardındaki nedeni açıklamadı. John Forsyth’in kaybı kripto topluluğu tarafından hüzünle karşılandı. Dala yaptığı katkılar hatırlanacak. Mevtini çevreleyen şartlarla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Lakin, arkadaşları, ailesi ve meslektaşları yanıtları bekliyor.