Bitcoin Fiyatı Düşüyor! 8 Analist Sıradaki Seviyeleri Verdi!

Bitcoin fiyatı son vakitlerde düşüş sarmalına girdi. Analistler bu noktada görüşlerini sunmaya devam ediyorlar. Öbür...

Bitcoin Fiyatı Düşüyor! 8 Analist Sıradaki Seviyeleri Verdi!

Bitcoin fiyatı son vakitlerde düşüş sarmalına girdi. Analistler bu noktada görüşlerini sunmaya devam ediyorlar. Öbür taraftan hangi düzeylerin kapıda olduğu konusu da kıymetli. Analistlerin yorumlarına daima birlikte bakalım.

Bitcoin fiyatı için analist yorumları

TradingView tarafından sağlanan bilgiler, Bitcoin’in (BTC) düşüş eğilimine girdiğine işaret ediyor. Ayrıyeten boğaların 26.400 doların üzerine çıkmayı başarmasından evvel öğlenden sonra 26.320 dolarlık günlük düşük bir düzeye ulaştığını gösteriyor.

bitcoin fiyati dusuyor 8 analist siradaki seviyeleri verdi 0 1dndbrJ2

Analist Jim Wyckoff’a nazaran, sabah erken saatlerde yaşanan geri çekilmenin manası var. Temmuz ayı Bitcoin vadeli süreç fiyatlarının daha zayıf süreç görmesine neden oldu. Buna nazaran Wyckoff, “Bitcoin fiyatı Salı günü neredeyse üç ayın en düşük düzeyine ulaştı. Fakat ticaret hafta ortasında dalgalı bir hal aldı.” diyor. Ayrıyeten Wyckoff, “Ayılar, günlük çubuk grafikte tekrar bir fiyat düşüş trendi oluşturdular. Bu nedenle genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahipler.” vurgusu yapıyor.

bitcoin fiyati dusuyor 8 analist siradaki seviyeleri verdi 1 uqawuGsb

Belirsizlikler en büyük sorun

Twitter’daki kripto topluluğunda yapılan bir anket var. Anket birçok analistin son durumları çevreleyen FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) yatıştığında ne olacağını söylüyor. Buna nazaran Bitcoin için daha yüksek bir hareket beklediğini gösteriyor. Piyasa analisti Caleb Franzen’in belirttiği üzere, 25.335 dolarlık büyük bir destek/direnç düzeyinin testi değerli. Ayrıyeten alıcılar için olağanüstü bir yer.

bitcoin fiyati dusuyor 8 analist siradaki seviyeleri verdi 2 Z1rLQVZJ

Analist Crypto Tony, piyasaya yeni bir giriş yapmadan evvel geri kazanılması gereken düzeye bakıyor. Buna nazaran düzey olarak 26.650 doları vurguladı. Piyasa analisti Captain Faibik’e nazaran, bir ‘fincan ve kulp’ formasyonunun ortaya çıkması durumu var. Buna nazaran bu durum Bitcoin fiyatının yakında yükselebileceğinin bir öbür ispatı. Kripto traderı Moustache ise Bitcoin’in geçmiş piyasa döngülerinde olduğu üzere performans göstermesi haline odaklanıyor. Moustache “çok büyük bir hareketin” eşiğinde olduğunu öne süren makro bir görüş sunuyor. Ona nazaran Bitcoin fiyatı çok yakın bir vakitte 40 bin dolar düzeylerine gelecek.

Bitcoin fiyatı için değerli formasyon

Eric Krown Crypto’nun yeni bir YouTube görüntüsünde, günlük bir boğa yutan mumun ortaya çıkması olan değerli bir gelişmeyi açıkladı. Bu şamdan formasyonu, Bitcoin fiyatı Pazartesi gününün en düşük düzeyinin altında süreç görüp Pazartesi gününün en yüksek düzeyinin üzerinde kapandığında oluştu. Ona nazaran bu çeşit formasyonlar ekseriyetle yükselişin bilakis döndüğüne işaret eder. Bu boğa yutan mum, Bitcoin fiyatında potansiyel bir üst taraflı harekete işaret ediyor. Buna nazaran Bitcoin 26.500 dolar düzeyinin üzerinde kaldığı sürece, önyargı boğaları destekliyor. Ayrıyeten, Bitcoin’in fiyat hareketleri hakkında daha fazla bilgi sağlayan beş günlük Gauss kanal tahlili hakkında da konuştu. Şu anda Bitcoin ortalama banttan sıçrıyor. Esneklik gösteriyor. Ayrıyeten aralığın üst tarafı (yaklaşık 30.000 dolar) ile ortalama bant ortasında test etme ve oynama talihinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

bitcoin fiyati dusuyor 8 analist siradaki seviyeleri verdi 3 a6Yl4pYp

Bu formasyon, Bitcoin’in ortalama bandı geri aldığı ve üst tarafın üzerine çıkmadan evvel uzun bir konsolidasyon periyoduna yol açtığı evvelki periyotlara bir örnek. Bu tarihi referans, Bitcoin’in mevcut yörüngesini sürdürmesi halinde potansiyel bir yükseliş sonucuna işaret ediyor. Analist ayrıyeten Bitcoin’in uzun vadeli eğilimi hakkında fikir veren haftalık hareketli ortalamaların da altını çizdi. Bitcoin 55 haftalık yeşil EMA’nın (Üstel Hareketli Ortalama) üzerinde kaldığı sürece, 21 haftalık ve 55 haftalık EMA’lar ortasında bir gümüş çaprazlama kaçınılmaz hale geliyor. Bu tıp çaprazlamaların evvelki örnekleri ekseriyetle değerli fiyat hareketleriyle sonuçlanmıştı. Bu nedenle, Bitcoin’in bu yükseliş sinyalini teyit etmek için bir düzey çok değerli. O da 26.000 dolar düzeyi.

Yeni bir yükseliş kelam konusu mu?

Twitter kimliği Bluntz olan bir kripto traderına nazaran, Bitcoin fiyatı değerli bir yükseliş hareketine başlamak üzere. Bluntz attığı bir tweet’te Bitcoin’in üst ve aşağı istikametli kilit düzeyleri aştığını söylüyor. Bu durumun bir sonraki fiyat rallisinin yolunu açtığını belirtiyor. Bluntz, maksadının 28.800 dolar olarak belirlendiği geri çekilmeleri satın almak isteyeceğini söyledi. Trader, 4 saatlik BTC-USD grafiğini kullanarak Bitcoin’in kilit düzeylerden kopuşunu gösterdi. Çizdiği tahlile nazaran, fiyat 27.644 dolarlık üst taraflı direnci ve 25.799 dolarlık aşağı istikametli takviyesi aştı. Öteki taraftan bu durum, bu düzeylerin artık geçerli BTC fiyat aralığı olmadığı manasına geliyor.

https://twitter.com/Bluntz_Capital/status/1666215299459469312

Popüler analist Credible Crypto, Bitcoin’in 27,5 bin doları geri alması halinde, tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine yanlışsız yolumuza devam edeceğimizi öngörüyor. Başka taraftan Crypto World, YouTube’da Bitcoin’in son fiyat hareketlerini ve teknik göstergelerini tahlil ettiği yeni bir görüntü yayınladı. Analist, 24.300 ile 25.300 dolar ortasında değişen bir dayanak düzeyinden bir sıçrama gözlemledi. Ayrıyeten ona nazaran bu takviye alanı, fiyat toparlanmadan evvel 25.300 dolara düştüğü için son bir ile iki gün içinde gücünü kanıtladı.  Dikkate bedel bir direnç alanı, tarihi olarak birçok durumda bir bariyer misyonu gören 28.000 dolar ile 30.500 dolar ortasında yer almakta. Bu nedenle, kriptokoin.com olarak baktığımızda bu aralığın üzerine çıkılması değerli olacak. Öte yandan, daha evvel direnç olarak hareket eden 24.300 dolar ile 25.300 dolar ortasındaki takviye aralığı, artık daha büyük vakit dilimlerinde değerli bir takviye düzeyi olarak hizmet ediyor.