BinBin’in yurt dışı büyümede yeni rotası KKTC

Yurt dışı açılımlarına Bulgaristan ile başlayan, daha sonra Bosna Hersek ve Hırvatistan’da faaliyete başlayan BinBin,...

BinBin’in yurt dışı büyümede yeni rotası KKTC

Yurt dışı açılımlarına Bulgaristan ile başlayan, daha sonra Bosna Hersek ve Hırvatistan’da faaliyete başlayan BinBin, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde de hizmet vermeye başladı.

Teknolojiden aldığı güçle, sürdürülebilir ve pratik ulaşım tahlillerini geniş kitlelerin hizmetine sunan BinBin Türkiye içinde olduğu üzere yurt dışında da büyümesini sürdürüyor. Mikromobilite alanında yurt dışına açılan birinci Türk şirketi olarak faaliyetlerini daha evvel Bulgaristan, Bosna Hersek ve Hırvatistan’a taşıyan şirketin yeni rotası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) oldu. Birinci etapta başşehir Lefkoşa’da 500 e-scooter ile hizmete başlayan BinBin, Kıbrıs halkı için kısa uzaklıklı seyahatleri daha pratik ve kolay hale getirecek.

“Dost ve kardeş ülke heyecanını yaşıyoruz”

BinBin CEO’su Kadir Abdik, yeni pazarlara yönelik yatırımlarının süratle devam ettiğini belirterek, “Çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlayan, kent hayatına kolaylık ve cümbüş katan mikromobilite tahlillerini sırf Türkiye içinde değil yurt dışında da geniş kitlelerin hizmetine sunma gayemiz çerçevesinde süratle yol alıyoruz. Bulgaristan, Bosna Hersek ve Hırvatistan’ın akabinde artık de bizim için çok değerli bir adres olan Kıbrıs’tayız. Kıbrıslıları birinci defa e-scooter kiralama hizmetiyle buluşturmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Daha evvel girdiğimiz tüm ülkelerde ve kentlerde yeni model scooter’larımız ve uygun fiyatlandırma politikalarımız sayesinde ağır bir ilgi gördük. Kıbrıs’ta da emsal bir ilgiyle karşılanacağımıza inanıyoruz. Birinci etapta Lefkoşa’da başlattığımız hizmetlerimizi kısa mühlet içinde Girne’ye de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı