Bilim Kurulu'ndan Kritik Salgın Toplantısı

Dün gerçekleşen ve Başkan Erdoğan'ın bizzat açıkladığı Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı kararlarının ardından gözler bugün bir araya gelen Bilim Kurulu üyelerinde. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında yeni tavsiye kararlarının alınması söz konusu.

Bilim Kurulu'ndan Kritik Salgın Toplantısı
10 Haziran 2020 - 17:52


Koronavirüs ile mücadelenin geçmiş günlere nazaran esnetildiği ve yavaş yavaş normalleşme sürecine girildiği bu kritik günlerde dün gelen Cumhurbaşkanlığı kabinesi normalleşme kararlarının ardından bugün gözler Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun yapacağı toplantıya çevrildi. Bilim Kurulu'nun son dakika tavsiye kararları alıp almayacağı merak edilirken kurul Bakan Fahrettin Koca'nın başkanlığında Koronavirüs ile mücadelede elde edilen başarı, vaka sayıları ve bundan sonraki süreci değerlendirmek üzere toplandı. Önceki gün Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı gerçekleşmiş ve Başkan Erdoğan'ın bizzat açıkladığı yeni kararlar gereği 18 yaş altı ve 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasakları esnetilmişti.

SON DAKİKA: BİLİM KURULU SAAT 17'DE TOPLANIYOR

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun bugün saat 17.00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında toplanması ve toplantı sonrasında açıklama yapılması bekleniyor. Toplantıda koronavirüs tanı ile tedavi konusunda dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeler değerlendirilecek.

BAKAN KOCA TOPLANTININ ARDINDAN KONUŞACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gerçekleşecek olan Bilim Kurulu toplantısının ardından, akşam saatlerinde basın toplantısı düzenleyerek açıklamalar yapması bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum