Beylikdüzü Belediyesi’nin Yardım Tırları Bölgeye Hareket Etti

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen sarsıntının akabinde Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırladığı yardım...

Beylikdüzü Belediyesi’nin Yardım Tırları Bölgeye Hareket Etti

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen sarsıntının akabinde Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırladığı yardım tırları bölgeye yanlışsız yola çıktı. 

150 çadır ve temel gereksinim gereçleri ile vatandaşlardan gelen yardımların bulunduğu 3 tır ve 5 panelvan zelzeleden en fazla etkilenen vilayetlerden olan Hatay’a gönderildi.  Afet bölgesine ellerinden gelen tüm yardımı yapmaya devam edeceklerini belirten ve ilçe halkına da göstermiş oldukları hassaslıktan ötürü teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Kısa müddette gereksinim gereçleri toplanarak bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı. Gösterilen bu dayanışma, Beylikdüzü Aklı ile ortaya koyduğumuz ortak uğraşın bir eseri. 

Tüm komşularıma teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde de yardımlarımızı bölge halkına ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki 7.7, Elbistan ilçesindeki ise 7.6 büyüklüğünde olan ve 10 ili etkileyen sarsıntıların akabinde başlattığı yardımlarını sürdürüyor. Zelzelenin olduğu andan itibaren “acil” koduyla çalışmalarına başlayan ve birinci olarak 39 kişilik Nefes Arama-Kurtarma ve AFAD Takviye Gönüllülerini bölgeye sevk eden Belediye, içinde 150 çadır ve temel muhtaçlık materyalleri ile vatandaşlardan gelen yardımların olduğu 3 tır ve 5 panelvan bölgeye gitmek üzere yola çıktı. Pazar İstanbul Afet Sonrası Lojistik Takviye Merkezi ve Kapalı Barınma Alanı’nda toplanan battaniye, ısıtıcı, içme suyu, konserve üzere temel muhtaçlık gereçleri sarsıntıdan en fazla etkilenen vilayetlerden olan Hatay’a gönderildi. 

“Tüm komşularıma teşekkür ediyorum”

Afet bölgesine ellerinden gelen tüm yardımı yapmaya devam edeceklerini belirten ve ilçe halkına da göstermiş oldukları hassaslıktan ötürü teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Depremin birinci anından itibaren Beylikdüzü Kaymakamlığımız ile organize bir halde elimizden gelen ne varsa yapmaya uğraş ettik. Tüm çalışma arkadaşlarım ve Beylikdüzü halkı, düzenlediğimiz yardım kampanyasına büyük katkı sundular. Kısa müddette muhtaçlık gereçleri toplanarak bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı. Gösterilen bu dayanışma, Beylikdüzü Aklı ile ortaya koyduğumuz ortak eforun bir eseri. Tüm komşularıma teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde de yardımlarımızı bölge halkına ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı