Basketbol Süper Ligi’ne yeni sponsor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Yemeksepeti ortasında imzalanan mutabakatla Yemeksepeti, Basketbol Harika Ligi’nin ana sponsoru...

Basketbol Süper Ligi’ne yeni sponsor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Yemeksepeti ortasında imzalanan mutabakatla Yemeksepeti, Basketbol Harika Ligi’nin ana sponsoru oldu.

İmza merasimine TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, Yemeksepeti CEO’su Mert Baki, TBF İdare Şurası Üyeleri, TBF ve sponsor firma yöneticileri ile basın mensuplarının iştirakiyle bir otelde gerçekleştirildi. Birinci olarak açıklamalarda bulunan TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, ” Türkiye‘nin en kıymetli markalarından biri ile kısa mühlet içinde ikinci mutabakatımızı da imzalayarak iş birliğimizi pekiştirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde, Ulusal Ekiplerimizin resmi sponsoru olarak takviyesini gösteren Yemeksepeti, önümüzdeki dönem ayrıyeten Basketbol Harika Ligi’nin ana sponsoru olarak gücümüze güç katacak. Mert Baki ve grubuna Türk basketboluna duydukları itimat için bir kere daha teşekkür ediyoruz” halinde konuştu.

“Basketbol Muhteşem Ligimiz Avrupa’nın en değerli ikinci ligi seçildi”

Türk basketboluna takviye veren sponsorların tamamına teşekkür eden Lider Türkoğlu, “Basketbol heyecanını geniş kitlelere yaymak sürecinde birbirinden kıymetli marka ve kurumların dayanağını almak ne kadar yanlışsız yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu manada Türk sporuna ve basketbolumuza takviyeleri için sponsorlarımıza müteşekkiriz. Kulüplerimizin de hakikat yatırımları ile güçlenen liglerimizin kalitesinin her dönem daha fazla kabul görüp, takdir edilmesi bizleri şad ediyor. Eurohoops’un yeni açıkladığı değerlendirmeye nazaran; Basketbol Üstün Ligimiz Avrupa’nın en kıymetli ikinci ligi seçildi” diye konuştu.

Mert Baki: “Türk basketbolunun yeni başarılara imza atacağına yürekten inanıyoruz”

Sponsor firma yöneticisi Mert Baki ise sponsorluk mutabakatından dolayı memnun olduklarını vurgulayarak, şu tabirlere yer verdi:

“Bir hafta ortayla Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu ile ikinci sefer imza masasına oturarak siz bedelli basın mensuplarının karşısına geçtiğim için çok gururlu ve memnunum. Türkiye Basketbol Federasyonu ile geçen hafta imzaladığımız mutabakatla Basketbol Ulusal Gruplar Resmi Sponsoru olmuştuk. Bugün ise Basketbol Harika Ligi’nin ana sponsoru olmak üzere, bu kutlama merasiminde sizlerin huzurunuzdayız. Geçen haftaki konuşmamda, bu takviyesi maddiyatın çok ötesinde gördüğümü söylemiştim. Bu hislerimi destekleyen yeni bir muahedeyi imzalamak üzere bugün burada bir ortaya geldik. Memleketler arası alanda da muvaffakiyetini ispatlayan Türk basketbolunun, yeni başarılara imza atacağına yürekten inanıyoruz.” – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor