Başkan Soner Çetin’e Adaletin Kılıcı madalyası

Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, merkezi Azerbaycan’da bulunan Dede Korkut Vakfı tarafından Adaletin Kılıcı madalyası...

Başkan Soner Çetin’e Adaletin Kılıcı madalyası

Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, merkezi Azerbaycan’da bulunan Dede Korkut Vakfı tarafından Adaletin Kılıcı madalyası ile ödüllendirildi. Bu madalyanın kendisine verilmesinden gurur duyduğunu belirten Lider Soner Çetin, “Hayatımda aldığım en anlamdı ödül. Hukukçu olmam bu madalyayı daha da manalı kılıyor” dedi.

Merkezi Azerbaycan’da bulunan Dede Korkut Vakfı Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin’i Adaletin Kılıcı madalyası ile ödüllendirdi. Madalyayı Lider Soner Çetin’e Dede Korkut Vakfı Genel Lideri Eldar İsmailov taktı.

Azerbaycan Ulusal Kahramanı İbad Hüseynli ismine yapılan parkın açılışı için Adana’ya gelen Azerbaycan heyeti çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Heyet içinde yer alan Dede Korkut Vakfı Genel Lideri Eldar İsmailov ziyarette değerli bir jest yaptı.

Dünyada yalnızca 16 şahsa verilen Adaletin Kılıcı madalyasının 17’ncisini Lider Soner Çetin’e taktı. Lider Soner Çetin’in Türk dünyasına değerli hizmetleri bulunduğunu belirten Eldar İsmailov, “Türk dünyasının kahramanı İbad Hüseynli ismine park yapılması, heykelinin dikilmesi bizleri çok keyifli etti. Bu tıp hizmetlere ehemmiyet veren Lider Soner Çetin bu madalyayı hak etmiştir. Kendisini kutluyorum. Türkler dünyada adaletin kılıcıdır. Madalyamızın ismi de bundan ötürü Adaletin Kılıcı madalyası ismini taşıyor” dedi.

Başkan Soner Çetin’in mesleğinin avukat olduğunu öğrenen Eldar İsmailov, madalyanın daha da manalı hale geldiğini söz etti.

Başkan Soner Çetin de kendisinin bu türlü bir madalyaya layık görülmesinden memnun olduğunu belirtti. Türk dünyasının kardeş olduğunu söyleyen Lider Soner Çetin, “Çok teşekkür ediyorum. Hayatımda aldığım en kıymetli ödül. Hukukçu olmam münasebetiyle adaletten hiç şaşmadım. İbad Hüseynli ismine bir park yaparak kahramanlarımızın yaşarken kıymetini bilmek gerektiğini vurgulamak istedik” halinde konuştu.

Heyette Azerbaycan ve Türk Dünyasının kahramanı İbad Hüseynli, ömrü cephede geçmiş Karabağ kahramanlarından emekli albay Akif Kasımov, Dünya Avşarlar Derneği Lideri Onur Kocakaya, Osmanlı Turan Teşkilatları Genel Lideri Şahit Çelik, eski bakanlardan Mehmet Sağlam ve çok sayıda sivil toplum şurası temsilcisi ile Azerbaycanlı gazeteciler de yer aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı