Bakanlık ŞANVAK'ın yer talebine olumlu yanıt verdi

Şanlıurfa Vakfı, Şanlıurfa milletvekilleri ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile Şanlıurfa’nın temel sorunları ve Ankara'da Şanlıurfa Vakfı'na yer tahsis edilmesi kapsamında bir görüşme gerçekleştirdiler.

Bakanlık ŞANVAK'ın yer talebine olumlu yanıt verdi
03 Temmuz 2020 - 23:21


Şanlıurfa Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı E.Korgeneral M.Kemal Alataş’ın daveti üzerine, Şanlıurfa milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba, Kasım Gülpınar, Gülender Açanal, Halil İbrahim Yıldız, Halil Özşavlı, Ahmet Akay, Mehmet Ali Cevheri, Halil Özcan ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vakıf Başkan Yardımcısı Halil Bağıban’ın ofisinde bir araya geldiler. Fikir alışverişi yaptıktan sonra topluca Çevre ve Şehircilik Bakanlığına giden heyet, Şanlıurfa Vakfı’na yer tahsisi yapılması hususunda Bakan Yardımcısı Fatma Varank’tan talepte bulundular. 

Bakan Yardımcısı talebi olumlu karşılayarak talep edilen yerin tahsisi için bakanlık yetkililerine talimat verdi. Şanlıurfa Vakfı Genel Başkanı E.Korgeneral M.Kemal Alataş konuyla ilgili yaptığı açıklama da ‘’Öncelikle Şanlıurfa'ya hizmet maksadı ile bir araya gelen ve güzel bir etkinlik sağlayan tüm milletvekillerine ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’mız için bu birlik ve beraberliği her daim göstereceğiz. Ayrıca Bakan Yardımcısı Sn. Fatma Varank’a da samimi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum