Bakan Varank: Togg gibi zirve projeye, Uludağ gibi bir zirve yakışır

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gençlerle buluşacağı Uludağ Sarıalan’da gitmek için teleferiğe bindi. Bakan Varank,...

Bakan Varank: Togg gibi zirve projeye, Uludağ gibi bir zirve yakışır

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gençlerle buluşacağı Uludağ Sarıalan’da gitmek için teleferiğe bindi. Bakan Varank, teleferik kabininde birlikte seyahat ettiği, Giresun’dan Bursa’ya gezmeye gelen aileyle sohbet edip, 1600 metre rakımdan Bursa görüntüsünü izledi. Bakan Varank, Uludağ’ı mükemmel bulduğunu söyleyerek, “Yeşilin her tonu var. Giresun’dan gelen ailemizle seyahat ettik. Onlar da çok beğendi. Uludağ tecrübesini bütün vatandaşlarımız yaşasın istiyoruz. Tek başıma binseydim korkabilirdim lakin vatandaşlarımızdan cüret aldım. Keyifli ve heyecanlı bir seyahat oldu” tabirlerini kullandı.

‘TOGG ELEKTRİKLİ OLDUĞU İÇİN ULUDAĞ’A ZİYAN VERMEZ’

Bakan Varank, teleferikten indikten sonra Sarıalan bölgesinde esnaf ve halkla da sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Daha sonra Osmangazi Belediyesi Taşkonak Tesisleri’ne geçen Bakan Varank, gençlerle yemekte bir ortaya gelip, Türkiye’nin gurur projesi olan Togg’u da tepeye çıkardıklarını anlattı. Kullandığı Togg’un ‘dünyanın en çok ellenen arabası’ olduğunu belirten Varank, “Türkiye’nin arabası kapının önünde, binmek isteyen varsa binebilir. Esasen elektrikli olduğu için etrafa de ziyan vermiyor. Uludağ’a bir ziyan vermeyecek” dedi.

Yemeğin akabinde gençlerle, Togg’un yanında hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Varank, “Bursa’nın tepesine Togg’u çıkardık. Doğal bu türlü tepe bir projeye Uludağ üzere bir tepe yakışır dedik. Gençlerin, vatandaşlarımızın ilgisi yüksek. Bursa zati tabiatı, tarihi, kültürüyle de sahiden çok değerli ve hoş bir kent. Uludağ da Bursa’ya öbür bir hava katıyor. Yeşilin her tonunu Uludağ’da görebiliyorsunuz. Uludağ’a ilgi yüksek. İnşallah biz bu kente bu ilgiyi, alakayı daha da artıracak halde hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Gençlerin Anadolu kırmızısı Togg’u test ettiği programın akabinde, safari araçlarına binen Varank, Uludağ’ın doğal hoşlukları ortasında gezdi.