Bakan Koca müjdeyi verdi: Sağlık Bakanlığı’na 85 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından sağlıkçılarla ilgili müjdeli bir haber verdi. Bu yıl...

Bakan Koca müjdeyi verdi: Sağlık Bakanlığı’na 85 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından sağlıkçılarla ilgili müjdeli bir haber verdi. Bu yıl Sıhhat Bakanlığı’nda görülmemiş bir büyüklükte takım açılacağını belirten Bakan Koca, 85 bin kişilik işçi alımı yapılacağını duyurdu.

“BAZI ÜLKELERİN NÜFUSUNDAN FAZLA”

Bakan Koca paylaşımında, “Sağlıkta Beyaz Islahat’a takviye kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş muvaffakiyetler için görülmemiş büyüklükte bir takım açılıyor. Gözümüz aydın. Bakanlığımız, bu yıl 85 bin takım açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, birtakım ülkelerin nüfusundan fazla! Gözümüz aydın.” tabirlerine yer verdi.

EK ÖDEME YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Geçtiğimiz haftalarda Sıhhat çalışanlarının ek ödeme ve özlük haklarını düzenleyen yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Buna nazaran, Sıhhat Bakanlığı’nca yapılan düzenlemeyle sıhhat çalışanlarına yapılacak ek ödemeler, temel ve teşvik ek ödemesinden oluşacak, temel ek ödeme, “sabit ödeme” ve işçinin ödüllendirilerek motivasyonun artırılması maksadıyla getirilen “taban ödemenin” toplamıyla belirlenecek. Düzenlemeyle birlikte doktorlara 5 ile 10 bin TL ortasında, hemşire ve sıhhat memurlarına 850 lira, teknikerlere ise 500-600 lira civarında ek ödeme yapılacak.

MARTTA 20 BİN ATAMA KARARI ÇIKMIŞTI

Mart ayında da Sıhhat Bakanlığı’nın 20 bin işçi alımı Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Kararla 5 bin 175’i hemşire olmak üzere 10 bin kontratlı sıhhat işçisi ile çeşitli takımlara 10 bin daima emekçi alımı yapılacağı duyurulmuştu.