Aziz ‘Aziz Payidar’ öldü mü, diziden mi çıkacak? Aziz ölüyor mu? Murat Yıldırım diziden mi ayrılacak? Murat Yıldırım Aziz dizisinden çıkıyor mu?

Aziz, O3 Medya imzalı, birinci kısmı 5 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan, Recai Karagöz’ün yönettiği, aksiyon,...

Aziz ‘Aziz Payidar’ öldü mü, diziden mi çıkacak? Aziz ölüyor mu? Murat Yıldırım diziden mi ayrılacak? Murat Yıldırım Aziz dizisinden çıkıyor mu?

Aziz, O3 Medya imzalı, birinci kısmı 5 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan, Recai Karagöz’ün yönettiği, aksiyon, dram, ve tarihi çeşidindeki Türk televizyon dizisi. Aziz ‘Aziz Payidar’ öldü mü, diziden mi çıkacak? Aziz ölüyor mu? Murat Yıldırım diziden mi ayrılacak? Aziz Aziz ölecek mi?

AZİZ ‘AZİZ’ ÖLÜYOR MU, DİZİDEN Mİ AYRILACAK?

Yüce’nin yayınlanan dönem finali fragmanında Azi Payidar’ın boynuna ip geçiriliyor ve altındaki iskemlesi itiliyor. Bunun akabinde izleyiciler Aziz ölecek mi, diziden mi çıkacak merak etmişti. Bahis hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Aziz dizisinin başrolü Aziz Payidar ölecek mi, Murat Yıldırım diziden mi ayrılacak şimdi bilinmiyor.

AZİZ ‘AZİZ PAYİDAR’ KİMDİR, KİM CANLANDIRIYOR?

Aziz dizisinde Aziz Payidar karakterini “Murat Yıldırım” canlandırmaktadır.

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Murat Yıldırım (d. 13 Nisan 1979, Konya), Türk oyuncu ve sunucudur.

Annesi ve babası aslen Mardinli olan Yıldırım, babasının öğretmenlik vazifesi nedeniyle 1979’da Konya’da doğdu. Ailesi Kürt ve Arap kökenlidir. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Kısmından sekizinci yılında mezun oldu.

Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO’daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım’ın televizyonla birinci tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir kısmında küçük bir rol alması oldu. Ancak dizi sırf 11 kısım sürdü.

2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Palavra dizisi ile devam etti.

2006 yılında birinci uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Tıpkı yıl sinemada Altın Portakal mükafatına aday olan Araf sineması ile birinci defa başrol oynadı.

Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde “Demir” karakterini oynadı.

2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC imal şirketi ile Aşk ve Ceza isimli dizi için mutabakat imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.

2012’de Tims Productions’ın yapımcılığını üstlendiği, Show TV’de yayınlanan Suskunlar’da Ecevit karakterini canlandırdı.

2016 yılında Meryem Uzerli ile birlikte Gecenin Kraliçesi dizisinde başrol oynadı.

2015-2016 yıllarında Kocan Kadar Konuş sinema serisinde başrol oynadı.

AZİZ DÖNEM FİNALİNDE NELER OLACAK?

Aziz Dönem Finali 2. Fragmanı yayında. Pierre’in Yüce’yi hatalı ilan ettiği tanıtımda tutuklanan Aziz ile Efnan ortasında yaşanan vedalaşma sahnesi his dolu anlara sahne oluyor. İdam edilmek üzere Yönetim Binası’nın önüne getirilen Yüce’nin “Ben hiçim, hiç kimseyim lakin Türk milleti bunu sizin yanınıza bırakmayacaktır. Bir Aziz ölür, bin Aziz doğar!” kelamları yüreklere dokunurken halk, Türk Bayrağı kaldırarak Muhterem’e takviye oluyor. Pekala darağacındaki Aziz kurtulabilecek mi? Antakya’nın geleceği ne olacak? Dönem finalinde yaşanacak gelişmeler heyecanla bekleniyor.

AZİZ OYUNCU TAKIMI

Aziz Payidar (Murat Yıldırım) – Edip Payidar’ın oğlu. Gerçek aşkını ve kendini bularak Hatay’ın yine ana vatana katılmasında aktif rol oynar.Biricik aşkı Dilruba’nın Adem’le zorla evlendiğinden habersiz Aziz Efnan ile evlenmiştir.

Dilruba Paşazadeoğlu (Damla Sönmez)-Paşazade torunu.Aziz’in biricik aşkı.Aziz ortadan kaybolduğunda hayatına son vermeye çalışmış ancak kurtarılmış.Ailesinin baskısıyla sevmediği Adem Payidar’la nişanlanmış.Aziz döndükten sonra Yüce’nin hayatı ile tehdit edilip fedakarlık yaparak sevmediği Adem Payidar’la zorla evlendirilmiş.Kocası ve kocasının ailesi tarafından fiziki ve ruhsal şiddete maruz kalmış.Buna karşın biricik aşkı Muhterem’e daima yardım etmiş.Kapatıldığı kafesten kurtulmaya çalışmış fakat gördüğü vefasızlıklar yüzünden daha fazla dayanamayıp kurtuluşu uzaklara gitmekte bulmuş.

Efnan Payidar (Simay Barlas) – Halıcı bir köylü kızı.Çocukluktan beri platonik aşık olduğu Aziz ile tanışmış.Dilruba’nın tehditle Adem’le evlenmesinden sonra gerçekleri gizleyerek Aziz ile evlenmeyi başarmıştır.

Galip Payidar (Ahmet Mümtaz Taylan) – Payidarların reisi. Adem ve Maksude’nin babası, Muhterem’in amcasıdır.

Delege Pierre Martin (Fırat Tanış) – Antakya’da vazife yapan Fransız delege. Sonludur. Vakitle Efnan’a aşık olacaktır ve Aziz ile birçok hususta hasımlıkları olacaktır.

Adem Payidar (Güven Murat Akpınar) – Galip Payidar’ın tek oğlu. Aziz kenti terk edince Dilruba ile nişanlanmış ve sonrasında Dilruba’yı Muhterem’in hayatıyla tehdit ederek onunla zorla evlenmiştir.Evliliyi mühletince Dilruba’ya şiddet göstermiştir.