Ayasofya'nın Cami Olması Yetmedi

86 yıl sonra camiye dönüştürülen Ayasofya için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın bir isteği daha oldu.

Ayasofya'nın Cami Olması Yetmedi
11 Temmuz 2020 - 21:45

Çeşitli ziyaretlerden dolayı Rize’de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde çeşitli açıklamalarda bulundu. 86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya için değerlendirmelerde buluna Erbaş, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulun;

 

Ayasofya Mektep Olsun, Medrese Olsun

86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “İnşallah cemaati bol olsun, ziyaretçisi bol olsun içinde sadece ibadet etmekle kalınmasın ve bir mektep bir medrese olsun” dedi.

 

Ayasofya Kararını Duyunca Çok Mutlu Oldum

“Çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizim gençliğimiz zincirler kırılacak, Ayasofya açılacak sloganlarını söyleyerek geçti. Tabii sadece Türkiye için değil tüm İslam dünyası için büyük bir anlamı olan sembolik bir anlamı olan camidir Ayasofya. 86 yıllık bir hasretten sonra Cumhurbaşkanımızın büyük bir gayreti ile sadece İslam dünyası için değil bütün insanlık için önemli bir değerdir önemli bir mabettir. Bin 500 yılı aşkın tarihi bir geçmişi vardır. Dolayısıyla ben bütün insanlığın esasında içinde ibadet edilen bir mabede dönüştürülmüş olmasının aslına rücu ettirilmiş olmasının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum