AXA Sigorta, Yapay Zekâ Teknolojisi ChatGPT ile Teknolojik, Hızlı ve Verimli Hizmet Sunuyor

Son teknolojileri iş süreçlerine entegre ederek müşterileri için fark yaratan öncü şirket AXA Sigorta, oto...

AXA Sigorta, Yapay Zekâ Teknolojisi ChatGPT ile Teknolojik, Hızlı ve Verimli Hizmet Sunuyor

Son teknolojileri iş süreçlerine entegre ederek müşterileri için fark yaratan öncü şirket AXA Sigorta, oto hasar süreçlerinde ChatGPT’yi kullanmaya başladı. Şirket, yapay zekâ teknolojisi ChatGPT sayesinde hasar evrakları ile ilgili hakikat aksiyonları çok daha süratli bir formda almayı hedefliyor.

Teknoloji ve dijitalleşme adımlarıyla Türkiye’de sigorta dalına öncülük eden AXA Sigorta, oto hasar süreçlerinde yapay zekâ teknolojisi ChatGPT’yi kullanmaya başladı. Şirket, NLP (Doğal Lisan İşleme) teknolojileri kullanarak daha uygun manaya, yorumlama ve özetleme yeteneğine sahip olan yapay zekâ modeli ChatGPT ile bilhassa uzun metinlerin hasar tespit belgelerini inceleyen yetkililer tarafından daha süratli bir halde okunabilmesini sağlıyor. 

Oto hasar süreçlerinde ChatGPT, hasar evrakları içindeki dataların soru-cevap yoluyla ayrıştırılarak daha düzgün tahlil edilmesine imkan tanıyor; belge yetkililerinin doküman içinde öne çıkan bilgileri daha süratli saptamasına yardımcı oluyor. Müşterileri için teknolojik, süratli ve verimli hizmetler sunmayı benimseyen Şirket, yeni projesiyle suistimal tespitine bahis olacak noktaların süratli bir formda saptanmasını ve belgelerle ilgili daha süratli aksiyon alınmasını sağlıyor.

AXA Sigorta Hasar Lideri ve İcra Konseyi Üyesi Eray Kangal ChatGPT yapay zekâ teknolojisine yönelik projeleriyle ilgili şunları söyledi: “AXA Sigorta olarak en yeni dijital teknolojileri süreçlerimize entegre ederek çalışanlarımızın ve acentelerimizin iş yükünü hafifletiyoruz. Müşterilerimiz için teknolojik ve süratli tahlilleri sunma odağıyla hareket ediyoruz. ChatGPT ile, hasar belgeleri içindeki bilgileri soru-cevap yoluyla ayrıştırarak onların daha uygun tahlil edilmesine imkan tanıyoruz. Oto hasar süreçlerinde bizim için araştıran, soru soran ve yanıtlar hazırlayan bir asistan niteliğinde olan ChatGPT’yi farklı kullanım alanlarında da kıymetlendirerek operasyonel verimliliğimizi daha da artırmayı planlıyoruz.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı