Atlas Copco Kümesi, Çalışanlarına Özel “Küresel İklim Farkındalığı Etkinliği” Düzenledi

Atlas Copco Kümesi, 45 Bin Çalışanıyla Global İklim Sorunu için Tahlil Olmaya Hazır! Endüstriye sürdürülebilir...

Atlas Copco Kümesi, Çalışanlarına Özel “Küresel İklim Farkındalığı Etkinliği” Düzenledi

Atlas Copco Kümesi, 45 Bin Çalışanıyla Global İklim Sorunu için Tahlil Olmaya Hazır!

Endüstriye sürdürülebilir teknolojiler geliştirerek iklim sorununa yardımcı olan eser ve tahliller sunan Atlas Copco Kümesi, dünya genelinde vazife alan 45 bin çalışanı için “Küresel İklim Farkındalığı Etkinliği” düzenledi. Web semineri olarak gerçekleştirilen aktiflikte konuşma yapan üst seviye yöneticiler, tüm meslektaşlarını iklim sorunu tahlilinin bir kesimi olmaya davet ederek düşük karbon toplumuna dönüşüm süreci hakkında bilgi verdi.

“Sürdürülebilir verimlilik” mottosuyla ekonomik, çevresel ve toplumsal açıdan sorumlu endüstriyel fikirleriyle kalıcı sonuçlar yaratmaya odaklanan Atlas Copco Grubu, dünya genelinde misyon yapan 45 bin çalışanına özel “Küresel İklim Farkındalığı Etkinliği” düzenledi. Atlas Copco Küme CEO’su Mats Rahmström başta olmak üzere firmanın küresel seviyede üst seviye yöneticilerinin sunumları ile gerçekleşen aktiflik kapsamında; iklim değişikliği konusuna odaklanılarak düşük emisyonlu ve sürdürülebilir bir gelecek için nelerin yapılabileceği somut tekliflerle aktarıldı.

İklim değişikliğini yavaşlatmak için bilime dayalı iki hedef

Daha düzgün bir gelecek için tahlilin bir modülü olmak ismine Paris Mutabakatı doğrultusunda, sera gazı emisyonlarının azaltılması için bilime dayalı iki maksat belirlediklerinin altını çizen Atlas Copco Küme CEO’su Mats Rahmström şunları söyledi: “Birinci amacımız, global sıcaklık artışını azamî 1,5°C düzeyinde tutabilmek için operasyonlarımız ve satın aldığımız güç sonucunda oluşan CO2 emisyonlarını azaltmak. Bu gaye, buradaki emisyonları 2030 yılına kadar 2019’daki referans çizgimize kıyasla yüzde 46 oranında azaltmak manasına geliyor. Bunu da yüklü olarak operasyonlarımızda düşük karbonlu güce geçerek ve düşük emisyonlu şirket araçları kullanarak başaracağız. İkinci amacımız ise global sıcaklık artışını 2°C’nin altında tutmak için, bedel zincirinin direkt denetimimiz dışındaki öteki kısımlarından kaynaklanan CO2 emisyonlarını azaltmak. Bu da emisyonları 2030 yılına kadar 2019 referans çizgisine kıyasla yüzde 28 oranında azaltmak demek. Bunu temel olarak eserlerimizin güç verimliliğini artırarak ve elektrikle çalışacak halde tasarlayarak yapacağız.”

Rahmström, bilime dayalı maksatların küme seviyesinde raporlandığını, her bir iş alanının ve kısmın iklim performansına dayandığını belirterek, tüm Atlas Copco çalışanlarına bu seyahatte bir rol düştüğünü söyledi.

Atlas Copco teknolojileri iklim krizi üzerinde olumlu bir fark yaratacak

Atlas Copco Grubu’nun İletişimden Sorumlu Kıdemli Lider Vekili ve Küme Sürdürülebilirlik Lideri Sara Hagg Liljedal ve İş Alanları Başkanlarının da konuşmalarıyla yer aldıkları ve tüm dünyadaki çalışanların eş vakitli izledikleri web seminerinde; global ısınmanın dramatik tesirlerini önlemek için alınması gereken aksiyonların yanı sıra Atlas Copco’nun geliştirdiği teknoloji ve eserlerin iklim krizi üzerinde olumlu bir fark yaratabileceği ayrıntılı olarak aktarıldı. Lokal örneklerin de tartışıldığı aktiflikte; şirketin eser ve tahlillerinde sürdürülebilirlik gayelerinin hayata geçmesi ve gezegenimiz için uzun vadede kıymet yaratacak düzenlemeler gündeme geldi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı