AÖF Yaz Okulu Açılıyor

Anadolu Üniversitesi öğrencilerden gelen tepkiler üzerine yaz okulunun açılacağını duyurdu.

AÖF Yaz Okulu Açılıyor
09 Temmuz 2020 - 11:14

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için yaz okulu açılmayacağını duyurmuştu, sadece üç ders sınavı olacağının açıklaması yapılmıştı. Öğrencilerden yoğun tepkiler üzerine üniversite geri adım attı. Üniversite yapılan yeni açıklama ile birlikte yaz okulu açılacağını duyurdu.

Pandemi şartlarına göre yaz okulu sınavları Eylül'de yüz yüze yapılması planlanıyor. Pandemiden oluşacak bir sorunda sınavlar online yapılacak.

İşte üniversitenin yaptığı duyuru:
 

Sevgili Açıköğretim Sistemi Öğrencileri,

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde "Yaz Okulu" yerine "Üç Ders Sınavı" uygulanması yönünde alınan kararı yeniden değerlendirmek üzere, Üniversite Yönetim Kurulu'nu acil gündem ile toplantıya çağırmıştır.

Bu doğrultuda 08.07.2020 tarihinde toplanan Üniversite Yönetim Kurulu, "Yaz Okulu" açılmasına karar vermiştir. "Yaz Okulu" sınavları Eylül ayında, pandemi şartlarının elvermesi halinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacaktır.

"Yaz Okulu" başvuru takvimi Üniversitemiz web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler ve sınavlarında başarılar dileriz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum