AÖF bahar dönemi sınavları online mı yapılacak? Açıklama geldi! 2021 Açık Öğretim sınav takvimi

Anadolu Üniversitesi AÖF bahar dönemi sınav tarihleri anadolu.edu.tr adresinden açıklandı. Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesinde eğitim alan öğrenciler sınavların online mı, yüz yüze mi yapılacağını araştırıyor. Koronavirüs nedeniyle birçok üniversite online e?

AÖF bahar dönemi sınavları online mı yapılacak? Açıklama geldi! 2021 Açık Öğretim sınav takvimi
22 Şubat 2021 - 15:11
Reklam

İki ve dört yıllık üniversite eğitimlerini Açıköğretim Fakültesinde sürdüren öğrenciler sınav konusunda ikilem yaşıyor. Güz dönemi sınavlarının çevrimiçi olarak düzenlenmesinin ardından gözler yapılacak bahar dönemi sınav şekline çevrildi. Anadolu Üniversitesi 2020-2021 Türkiye Programları sınav takvimini resmi internet sitesinden yayınladı. Pandemi dönemi ilk ortaya çıktığı günden beri uzaktan eğitim alt yapısıyla diğer üniversitelere örnek teşkil eden Anadolu Üniversitesi geçtiğimiz eğitim döneminde 1 milyon 73 bin adayın katıldığı online sınavı düzenlemişti. Koronavirüs nedeniyle sınavların online olarak düzenlenmesini bekleyen öğrenciler için kritik bir açıklama geldi. Peki AÖF bahar dönemi sınavları nasıl yapılacak? İşte 2021 AÖF sınav tarihleri!

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi, bahar dönemi ara sınavı (vize) sınavları 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde, dönem sonu (final) sınavları ise 29-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınavlarda başarısız olan ve not ortalamasını yükseltmek isteyen İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencilerinin katılacağı yaz okulu sınavları ise 8 Ağustos tarihinde yapılacak. Anadolu Üniversitesi güz dönemi sınavları yarıyıllara göre 2 farklı grup halinde farklı tarihler arasında düzenlenmişti. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal geçtiğimiz günlerde yapılacak canlı yayında sınavlarla ilgili önemli noktalara değindi.

2021 AÖF SINAVLARI ONLİNE MI YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal geçtiğimiz günlerde konuk olduğu programda sınavlarla ilgili açıklama yaptı. Tüm imkanlarıyla koronavirüse karşı yapılan mücadeleye katkı sunduklarının altını çizen Rektör “ Biz bu alandaki tüm kararlarımızı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız başta olmak üzere devletimizin ilgili kurumlarının aldığı kararlar doğrultusunda, öğrencilerimizin hiçbirini mağdur etmeyecek şekilde belirliyoruz” ifadelerini kullandı. Henüz AÖF sınavlarının nasıl yapılacağıyla ilgili resmi bir açıklama bulunmazken güz döneminde olduğu gibi sınavların internet üzerinden yapılması bekleniyor.

KAYIT YENİLEME YAPMAYANLAR SINAVA KATILAMAYACAK!

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri geçtiğimiz hafta başladı. 15 Şubat’ta başlayan işlemler 26 Şubat tarihine kadar sürecek. Açıköğretim Fakültesi İktisat ve İşletme Fakültesinde eğitim alan ancak kayıt yenileme işlemini yapmayan adaylar bahar döneminde yapılacak vize ve final sınavlarına katılamayacak. 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ 2020-2021 BAHAR YARIYILI ÖĞRETİM PLANLAMASI!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin yanında 16 bin 246 lisans, 1733 önlisans öğrencisine örgün olarak eğitimi veriyor. Bahar döneminin başlamasına kısa bir zaman kala bu fakültelerde eğitim alan öğrenciler için Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

“ Değerli öğrencilerimiz,

Pandemi koşulları nedeniyle ne yazık ki sizden ayrı kaldığımız bir süreç yaşıyoruz.  Üniversitemiz senatosu, COVID-19 pandemisinin yaygınlığını devam ettirmesi sebebiyle, sizlerin sağlığını ve geleceğini düşünerek, Bahar Dönemi eğitim öğretim faaliyetlerinin de uzaktan öğretim yönetimi ile devam ettirilmesi yönünde karar almıştır. Sağlıklı bir şekilde kampüsünüze döneceğiniz günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Önlemlere uyarak bu günleri birlikte aşalım.

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle...

YORUMLAR

  • 0 Yorum