Analist: Bu 5 Altcoin ‘Çin Pump’ıyla’ Uçabilir!

Çin devlet televizyonu CCTV, ülkede yasak olmasına karşın geçtiğimiz hafta ekranlarda kripto paralara yer verdi....

Analist: Bu 5 Altcoin ‘Çin Pump’ıyla’ Uçabilir!

Çin devlet televizyonu CCTV, ülkede yasak olmasına karşın geçtiğimiz hafta ekranlarda kripto paralara yer verdi. Bunu takiben, kripto analisti ve trader Luke Martin, yeni bir Youtube görüntüsünde Çin Hükümetinin dolaylı olarak pump’layabileceği 5 altcoin projesini listeliyor.

Yeni Çin regülasyonları bu 5 altcoin’i yükseltebilir

Yeni düzenleyici evrakta belirtilen kilit nokta, Hong Kong’un ferdî yatırımcılara 1 Haziran 2023’ten itibaren Bitcoin (BTC) ve başka altcoinleri alıp satmasına müsaade vermesi. Ek olarak, Şanghay’ın son aylarda Web3’ü ve kripto projelerine uzun vadeli yatırımları teşvik ettiği bildiriliyor.

Kripto analisti ve trader Luke Martin, bunu takiben önümüzdeki birkaç hafta içinde izlenecek altcoinler olarak Conflux (CFX), Filecoin (FIL), Polkadot (DOT), Huobi Token (HT) ve OKB’yi seçiyor.

analist bu 5 altcoin cin pumpiyla ucabilir 0 GXEC7Iz7

Conflux (CFX)

Genellikle “Çin Ethereum’u” olarak anılan Conflux, dApp’ler için Katman 1 Blockchain olarak öne çıkıyor. Martin görüntüsünde, yılın başından bu yana piyasa pahası 10x artan projenin değerli büyüme kaydettiğini belirtti.

Çin, Blockchain teknolojisini bir kere daha benimsemeye başladığında Conflux, artan benimseme ve hükümet takviyesinden faydalanabilir. Bu da projeyi ferdi yatırımcılar için cazip bir yatırım seçeneği haline getirecek. McDonald’s China ve OREO üzere markalarla iştirak kurmuş olması, proje için yükseliş görünümüne itimat katıyor.

analist bu 5 altcoin cin pumpiyla ucabilir 1 UVqTPzKc

Filecoin (FIL)

Merkezi olmayan bir depolama Blockchain’i olan Filecoin, nişinde başkan olarak ortaya çıktı. Şubat ayında Çin’in kripto paraları kucaklayacağına dair söylentiler, ferdi yatırımcıları FIL’e, ETH ve BTC’den daha fazla yuan yatırım yapmasına neden oldu.

Çin’in ulusal bilgileri korumak için merkezi olmayan depolamanın ehemmiyetini kabul etmesi, analistin FIL’de yükselişe geçmesinin ana nedeniydi. Ayrıyeten, çok sayıda şirketin son birkaç ay içinde Filecoin’e kıymetli yatırımlar yaptığı orada. Böylelikle proje daha fazla güvenilirlik ve potansiyel kazanıyor.

analist bu 5 altcoin cin pumpiyla ucabilir 2 pDjFPLHw

Polkadot (DOT)

Katman-1 Blockchain protokolü olan Polkadot, Çin ile güçlü irtibatları sayesinde dikkatleri üzerine çekiyor. Martin’e nazaran, Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, Pekin’in teknik incelemesinde yer aldı.

Kripto analisti, DOT’un CFX ve FIL’e kıyasla daha az potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, projenin tesirli figürlerle olan alakası ve teknik yetenekleri, altcoin’i dikkat alımlı getiriyor.

analist bu 5 altcoin cin pumpiyla ucabilir 3 WzcLbcbV

Huobi Token (HT)

Huobi Token, Çin’in en büyük kripto borsası Huobi’nin lokal tokeni olarak eşsiz bir pozisyona sahip. Borsanın Çin’deki kökleri ile Huobi, düzenleyici değişikliklere verimli formda ahenk sağlıyor.

Ayrıca, öncelikle BTC ve ETH üzere en likit kripto para ünitelerini kapsayan olan lisanslama rejimi, Huobi’nin yerleşik çerçeve içinde gelişmesi için bir fırsat sunmaktadır. Martin, ferdi yatırımcılar altcoin piyasasına erişim kazandıkça, HT fiyatının yükseleceğini kestirim ediyor.

analist bu 5 altcoin cin pumpiyla ucabilir 4

OKX (OKB)

OKX, merkezi Çin’de bulunmamakla birlikte, platformunu kullanan değerli sayıda Çinli yatırımcıya sahip. Analistin platformun lokal kriptosu OKB’de yükselişe geçmesinin ana nedeni buydy.

Martin, bu yıl piyasadaki mevcut olumlu performansı göz önüne alıyor. Böylelikle, OKB’nin fiyat artışını bu listede yer alan başka altcoinler kadar olamayacağını iddia ediyor. Tekrar de OKX, Çinli yatırımcılar için kıymetli bir borsa olmaya devam ediyor. Ayrıyeten OKB, Çin ferdi yatırımcı hacmindeki potansiyel dalgadan en büyük yararlanan olacak.

analist bu 5 altcoin cin pumpiyla ucabilir 5 cf4QXePd

Her şey bu kadar boğa değil

Diğer yandan, tanınmış teşebbüsçü Bobby Lee, Çin’deki son gelişmelere kuşkuyla yaklaşıyor. Lee, Hong Kong’un (HK) uzun vadeli kripto taahhüdüyle ilgili tasalarını lisana getirerek ülkenin kripto para emelleri hakkında kuşku uyandırdı.

Girişimci, Çin’deki düzenleyici baskıların yıkıcı tesirlerini birinci elden deneyimliyor. Son gelişmelere karşın, ülkenin kriptoya odaklanmaya devam edemeyeceğini kestirim ediyor. Hong Kong’un kripto sanayisine olan sarsılan bağlılığı konusunda uyarıyor.

analist bu 5 altcoin cin pumpiyla ucabilir 6 DThB7hN8

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Lee, 2021’de Bitcoin fiyatının yıl sonunda 200.000 dolara ulaşacağını varsayım etmişti.