Anadolu Üniversitesi'nden Yaz Okulu İle İlgili Açıklama

Anadolu Üniversitesi AÖF için internet sitesinden yaz okulu ile ilgili açıklamada bulundu.

Anadolu Üniversitesi'nden Yaz Okulu İle İlgili Açıklama
04 Temmuz 2020 - 14:06

Anadolu Üniversitesi açıköğretim öğrencilerine yönelik 2019-2020 döneminde yaz okulu yapılmacağını açıkladı. Üniversite tarafından yapılan açıklamada Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesinde ile ilgili üç ders sınavının yapılacağı açıklandı.

Birçok öğrenci yaz okulunun yapılmamasından şikayetçi oldu. Planladıkları DGS sınavı çalışması, yaz okulunda 4, 5 ders alırım diyen öğrenciler mağdur oldu ve seneye tekrar dönem uzatmak zorunda kaldı. Ayrıca bir kısım öğrenci yaz okulununda uzaktan eğitim şeklinde verilmesini talep ediyor.

Anadolu Üniversitesi Konuyla İlgili Açıklaması

Sevgili Açıköğretim Sistemi Öğrencileri,

Pandemi süresince bir milyon öğrencisinin öğretim faaliyetlerini aksatmadan sürdüren Üniversitemiz, ilgili kurullarının tavsiyeleri, öğrenci görüş ve önerileri doğrultusunda mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması için 30.06.2020 tarihli Senato Kararı ile 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde "Üç Ders Sınavı"nın uygulanması kararını almıştır. Bu kapsamda Üniversitemiz Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde, 2019-2020 öğretim döneminde "Yaz Okulu" açılmayacaktır.

"Üç Ders Sınavı" internet tabanlı ortamlarda 22-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

"Üç Ders Sınavı"na giriş koşullarını sağlayan öğrenciler, öğrenci otomasyonu üzerinden bilgilendirilecektir.

"Üç Ders Sınavı Uygulama Usul ve Esasları" için tıklayınız.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler ve sınavlarında başarılar dileriz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum