Ali Koç, TFF’nin başkan adayı için uyardı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: Lütfen bu hatadan dönelim

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, kulübün mali genel heyetinde TFF’deki seçime ait açıklamalarda bulundu. Şu an...

Ali Koç, TFF’nin başkan adayı için uyardı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: Lütfen bu hatadan dönelim

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, kulübün mali genel heyetinde TFF’deki seçime ait açıklamalarda bulundu. Şu an için tek aday olan Mehmet Büyükekşi hakkında konuşan Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Ali Koç’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“2 ADAYDAN BAHSEDİLİYORDU, 1 ADAY ÇIKTI”

“Türk futbol ikliminde oluşturulan bu enteresan havanın kolay kolay olmayacağını söyleyelim. Öteki kulüpler de bize hak vereceklerdir. Buna daima birlikte dur diyelim. Önümüzde TFF seçimleri var. Dün bir toplantı oldu. Bu toplantıya bildiğiniz üzere Kulüpler Birliği’nde Genel Heyet yapılana kadar biz katılmıyoruz. Yararları da oluyor. 2 adaydan bahsediliyordu, 1 aday çıktı. Tarihin en garip, en duyarsız, futbolun menfaatlerine en uzak, kullanılmaya en elverişli bir TFF ile buraya kadar geldik. Ne harcama limitleri, ne oyuncuları aşikâr.

“KABUL EDEBİLECEĞİMİZ BİR DURUM DEĞİL”

Ne olacak, 1 sene içinde sarfiyatlar diyebilirsiniz. Lakin 1 sene az bir vakit değil. Bu gidişat, gidişat değil. Beterin beteri var pozisyonuna gelmekten korkuyorum. Tüm kulüplere sesleniyorum. Futbolla alakası olmayan, iş dünyasının bir mensubunun futbol dünyası olan insanlara istişareden, 1-2’sine danışarak, Cumhurbaşkanımıza isim götürerek, ‘Bu kişi TFF Lideri olsa güzel olur’ denmesini anlamıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı bu türlü istiyor denilerek bize sunulması, kabul edebileceğimiz bir durum değil. Süreç idaresi olarak söylüyorum. Tıpkı kişi, bir önceki TFF’nin oluşumu ve kurgulanmasında da rol alan kişidir.

“BURADA HER KELİMEYİ DİKKATLİ SEÇMEM GEREK”

Çıktığım televizyon programında, bundan sonra TFF Lideri olacak kişinin dik durabilecek bir pozisyonda olması gerektiğini ve yumuşak karnının olmaması gerektiğini söz etmiştim. Burada her kelimeyi dikkatli seçmem gerek. Argümanın nereye gitti muhakkak. Devletimiz, kamuya işçi alırken o kadar ince, ayrıntılı sorgulamalar yapıyor ki. Bir daha bu kelam konusu terör örgütüne mensup kimsenin memur olmaması için dayanılmaz bir filtreden geçiriliyor.

“BİZ BU ÖRGÜTÜN SALDIRISINA UĞRADIK”

Telefonunda By-lock çıktığı için büyük düşünceler yaşadığını bildiğimiz şahıslar var. TFF bana nazaran; kamu değil tahminen özel lakin tıpkı hassasiyet ve incelikle, idareden işçiye kadar belirlenmesi gerek. Fenerbahçe SK olarak biz bunu gündeme getirmek zorundayız. Zira biz bu örgütün saldırısına uğradık. Prestijimiz, saygınlığımız zedelendi, yerle bir oldu. Belimizi büktüler. Yeni yeni toparlanıyoruz. Saf insanları mahpusa tıktılar. Türk futbolunda bana nazaran bu örgütün ögeleri hala devam etmektedir.

“TFF’DEKİ ŞAHISLARIN AİLESİNDEN KİMSENİN BU YAPIYLA BİR İLGİSİ OLMAMALI”

Şu anda 1 kişi adaydır. Sevdiğim, saydığım, dost olan biridir. Kendisiyle de paylaştım, yani geriden konuşmak yok. Fenerbahçe’nin hassasiyetini TFF’nin bir kentin ekibinin etrafında yapılandırılmasıyla ilgili duyduğumuz rahatsızlığı herkes biliyor. TFF’deki şahısların ailesinden kimsesinin bu yapıyla bir ilgisi olmamalı. İlerleyen günlerde tek tek söz etmek zorunda kalacağız tahminen. Yeni bir aday bulunması acilen koşuldur. Hiçbir kuşkuya mahal vermemek için bu gerekmektedir.

“YUMUŞAK KARIN OLUŞTURABİLECEK BİR DURUM KELAM KONUSU”

Bende olan bilgiler çerçevesinde sayın adayın, aday olması öbür şahısların hakkını yemektir. Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Sizin isminiz kullanılarak kimi şeyler söyleniyor. Lütfen bu yanlıştan dönelim. Kelam konusu adayla problemim yok. Hatta dostumdur. Fakat elimdeki bilgiler sebebiyle söylüyorum; yumuşak karın oluşturulabilecek bir durum kelam hususudur. Bütün Fenerbahçelilerin mevzuyu da takip etmesini istiyorum. Hoş ülkemizin tadına varalım. Elimizden gelenin en güzelini yaptığımızı bilmenizi rica ediyorum. Kusurumuz varsa affola, herkese teşekkürler.”