Akademi Lise Müelliflik Atölyesi’nde yeni periyot kayıtları başlıyor

KOCAELİ (İGFA) – Geleceğin teminatı gençler için sanattan spora, eğitimden kültüre birçok alanda başarılı çalışmalara...

Akademi Lise Müelliflik Atölyesi’nde yeni periyot kayıtları başlıyor

KOCAELİ (İGFA) – Geleceğin teminatı gençler için sanattan spora, eğitimden kültüre birçok alanda başarılı çalışmalara imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Akademi Lise Müelliflik Atölyesi” için kayıt almaya başlıyor. Bu yıl 7’incisi düzenlenecek atölye eğitimlerinin sonunda gençlerin kaleme almış olduğu yapıtlardan oluşan ‘’Yazarlık Atölyesi Seçkisi’’ kitabı basılarak okuyuculara sunulacak. Müracaatlar https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/AkademiLise/YazarlikOkulu.aspx adresi üzerinden yapılabilecek. Son müracaat tarihi ise 13 Kasım 2022 olarak belirlendi.

18 HAFTA SÜRECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Akademi Liseler tarafından 19-20 Kasım’da başlatılacak olan atölyeler, 8-9 Nisan’da 18 haftayı tamamlayarak sona erecek. Mayıs ayında yapılması planlanan Kocaeli Kitap Fuarı’nda ise final programı ve kitap tanıtımı yapılacak.

YAZARLIK ATÖLYESİ’NDE EĞİTİMLER

“Akademi Lise Müelliflik Atölyesi’nde birinci dersler, Portre (Biyografi) cinsinde Proje Koordinatörü Fahri Tuna, Kıssa (Öykü) cinsinde Güray Süngü, Deneme cinsinde Mehmet Şeker, Karikatür ve Şiir cinsinde ise İlhami Atmaca tarafından verilecek. İzmit ve Gebze bölgesi başta olmak üzere çeşitli ilçe akademilerinde verilecek olan eğitimlere nizamlı olarak devam eden öğrencilere süreç içinde alanlarına yönelik 5 kitap armağan edilecek.