AK Partili Metiner, Bülent Arınç’a isyan etti: İsmini duymak istemiyoruz, yeter

Eski TBMM Lideri Bülent Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı dorukta yaptığı konuşmada AK Parti...

AK Partili Metiner, Bülent Arınç’a isyan etti: İsmini duymak istemiyoruz, yeter

Eski TBMM Lideri Bülent Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı dorukta yaptığı konuşmada AK Parti idaresine tenkitlerde bulundu.

“KRAL ÇIPLAK DEMENİN ZAMANIDIR”

Toplantıda konuşma yapan Arınç, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler. Havanın hoşluğundan suyun berraklığından bahsederler. O sırada da ufak tefek bir şeyler konuşurlar. Majestelerinin gazetecilerine havanın hoşluğundan suyun berraklığından bahsetmek kâfi değil. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir. Allah yiğit olana izzet verir” dedi.

“GİTTİKLERİ YOLUN YOL OLMADIĞINI SÖYLÜYORUM”

Arınç, açıklamalarının devamında şunları söyledi: “Burada bulunmam Türk Demokrasi Vakfı’nın kuruluş yıl dönümü kutlamaya iştiraktır. Altılı masa ve onların temsil ettikleri ittifak her biri benim katımda saygındır. Kanılarına saygılıyım. Onlar üzere düşünmüyor olabilirim lakin ayrıyeten bu fikirlerimi ayrıyeten bir masada konuşma imkanımız olur. Burada onların hazır bulunması bir mazhariyettir. Hazır bulunmayanlar açısından da yalnızca üzülüyorum. Gittikleri yolun yol olmadığını söylüyorum.”

“İSMİNİ DUYMAK BİLE İSTEMİYORUZ”

Arınç’ın AK Parti’ye yönelik kelamlarına karşılık gecikmedi. Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Tv100 ekranlarına konuk olarak Arınç’ın kelamlarına sert bir lisanla reaksiyon gösterdi. Metiner, ”Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur sarfiyat. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar.” sözlerini kullandı.

”AŞAĞILIK LAFLAR EDECEĞİNE GELSİN KONUŞALIM”

Arınç’ın ”Majestelerinin gazetecileri var, havanın suyun berraklığından bahsederler ‘kral çıplak’ demenin vaktidir” kelamlarına atıfta bulunan Metiner, ”Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Bülent Arınç’ın yüreği varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesebatımız var bizim. Gayret tarihimizde geçmişimizde. Diğerlerine ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Hakikaten hadsizlikte hudut tanımamaya başladı” dedi.