AK Parti'den sözleşmelilere kadro müjdesi!

"Kamuda istihdam modeli kadrolu olmalı" yönünde yapılan çağrılar AK Parti tarafından karşılık buldu. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan kamudaki sözleşmelilere kadro verilmesine ilişkin çalışma yapıldığını duyurdu.

AK Parti'den sözleşmelilere kadro müjdesi!
27 Ocak 2021 - 23:51
Reklam

Sözleşmeli memurları için yürütlen kadro mücadelesi nihayet sonuçlanıyor.

Özellikle Memur-Sen'in sık sık gündeme getirdiği istihdamın kadrolu olması gerekliliği Ankara'da nihayet masaya yatırıldı. Bir TV programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan bir müjde niteliğinde açıklama yaptı ve kamudaki bütün süresiz sözleşmelilere kadro verilmesine ilişkin çalışma yapıldığını belirtti. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceğini de sözlerini ekleyen Grup Başkanvekili Özkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Özellikle sözleşmeli personelimiz sözleşme belirli bir süre çakılı bir kadro anlayışıyla belirli bir yerde çalışmayı zorunlu kıldığı için aileleri ile buluşamıyorlar. Yani eş durumu tayininden yararlanamıyorlar. Ve bazı özlük hakları konusunda da sıkıntılar yaşıyorlar. Bu hususta açıkçası, bazı birimlerde bazı bakanlıklarda bununla ilgili bir çalışma yaptık. Ancak bunun sadece bir bakanlık nezdinde çözümü değil bütün bakanlıklarda bütün kamu personeli nezdinde yeknesak bir düzenleme ile çözümünü öngörmek üzere Maliye bakanlığı nezdinde bir çalışma yürütülüyor. Buna etki analizi deriz. Etki analizi tamamladıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna müjdesi verilecektir."

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da açıklamayı "Yaptığımız Çalışma Karşılık Buluyor" diyerek paylaştı.

Yaptığımız Çalışma Karşılık Buluyor#Sözleşmeli İstihdamın ürettiği sorunlara ilişkin Ak Parti Grup Başkanvekili Sn.Mehmet Muş’a Memur-Sen’de yaptığımız sunum sonrası başlayan sürece ilişkin Grup Başkanvekili Sn.Cahit Özkan açıklamalarda bulundu.#SözleşmeliSorunuÇözülmeli pic.twitter.com/bRGp9bPIqx

— Ali YALÇIN (@_aliyalcin_) January 27, 2021

URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum