AK Parti'den flaş anket ve erken seçim açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Ar-Ge Başkanlığımız düzenli olarak anket yaptırıyor. AK Parti’nin oy oranı hiç yüzde 42-44 bandının altına düşmedi. Cumhur İttifakı’nın oy oranı ve Cumhurbaşkanımızın oy oranı yüzde 52’nin altına hiç düşmedi” dedi.

AK Parti'den flaş anket ve erken seçim açıklaması!
10 Ağustos 2020 - 18:59
Reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti’nin 19’uncu kuruluş yıl dönümü öncesi medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Ünal, “Son dönemde özellikle Cumhur İttifakı’nın oy kaybettiği yönünde açıklamalar yapılıyor. Bu açıklamalara yönelik sizin değerlendirmeleriniz nedir” şeklinde yöneltilen soruya karşılık şunları söyledi: 

“Ar-Ge Başkanlığımız düzenli olarak anket yaptırıyor. Tek bir anket yaptırmıyoruz, 3-4 farklı şirkete anketler yaptırıyoruz. AK Parti’nin oy oranı hiç yüzde 42-44 bandının altına düşmedi. Cumhur İttifakı’nın oy oranı ve Cumhurbaşkanımızın oy oranı yüzde 52’nin altına hiç düşmedi. Türkiye ekonomisi ile ilgili, AK Parti siyaseti ile ilgili oluşturulmak istenen simülasyon gerçeğe çarptığında hep dağıldı. Benim buradan bir önerim var, artık birilerine, bir şeylere bel bağlamak yerine biraz kendilerine güvenseler, biraz siyaset üretseler, biraz Türkiye’nin geleceğine ilişkin yeni şeyler ortaya koysalar. CHP kongresinde bir motto ile ortaya çıktılar. Kılıçdaroğlu’nu büyük bir dikkatle dinledim. Ama maalesef AK Parti aşağı AK Parti yukarı. Bildiğimiz, ezberlediğimiz ve 2010’dan bugüne oluşturmak istediği meşruiyet krizleri, değersizleştirme, itibarsızlaştırmadan başka bir şey görmedim.” 

Ünal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir görüşme yaptığını belirterek, dünyada uzaktan eğitimi başaranların sadece Türkiye ve Çin’in olduğunu söyledi. Ünal, “Bugün Milli Eğitim Bakanımız, Kabine Toplantısında bir sunum gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı bu konudaki çekincelerini dile getirecek ve bütün bunlar değerlendirildikten sonra, 31 Ağustos olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın açıklamaları var. Bu tür küresel salgınlarda 24 saat çok uzun bir zaman dilimi. Bu süreçte kaçınılmaz olarak hızla yeni tedbirlerin, kararların alınması ve bu sürecin yönetilmesi çok önemli. Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanımız, Bilim Kurulunun önerilerini de dikkate alarak yeni açıklamalar yapacaktır” açıklamasında bulundu. 

 

'ERKEN SEÇİM YOK'

 Erken seçim tartışmaları ile ilgili Ünal, “Bizim attığımız adımlarda herhangi bir şekilde erken seçim havası var mı? Asla. Bu konunun tartışılmasını gereksiz görüyorum. Türkiye’nin gündeminde hiçbir şekilde erken seçim yoktur” dedi. (Vatan)


YORUMLAR

  • 0 Yorum