Açar: Bir şehir plancısı kolay yetişmiyor!

Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Açar, “İstanbul, İzmir, Aydın ve Manisa BŞB genel sekreterlik ve İstanbul’da ulaşımdan sorumlu genel sekreter yardımcılık makamlarında Şehir Plancısı meslektaşlarımız otururken, İlimiz belediye hiyerarşisinde en fazla şube müdürü makamında şehir plancısı görüyoruz” dedi.

Açar: Bir şehir plancısı kolay yetişmiyor!
09 Ağustos 2020 - 22:16
Reklam

İstanbul, İzmir, Aydın gibi kentlerdeki büyükşehir belediyelerinde genel sekterlik ve ulaşımla ilgili  birimlerde şehir plancılarının görev yaptığını belirten Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Selim Açar, Şanlıurfa’daki belediye hiyerarşisinde en fazla şube müdürü makamında şehir plancılarını gördüklerini söyledi.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şehir plancılarının kolay yetişmediğine ve basit ayak oyunlarıyla feda edilemeyecek kadar değerli olduğunu dikkat çeken Açar şunları ifade etti: “İstanbul, İzmir, Aydın ve Manisa BŞB genel sekreterlik ve İstanbul’da ulaşımdan sorumlu genel sekreter yardımcılık makamlarında Şehir Plancısı meslektaşlarımız otururken, İlimiz belediye hiyerarşisinde en fazla şube müdürü makamında şehir plancısı görüyoruz. Bu kadar plansızlığın olduğu bir şehirin bu halde olmasının müsebbibi liyakatsız görevlendirmelerin yanı sıra herşeyi bildiğini sanan zevatların ayak oyunlarıdır. Bir şehir plancısı kolay yetişmiyor;basit ayak oyunlarıyla feda edilmeyecek kadar değerlidir.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum