ABD Lideri Biden’ın tekrar lisanı sürçtü

– ABD Lideri Biden’ın tekrar lisanı sürçtü WASHINGTON – ABD Lideri Joe Biden’ın yeni bir...

ABD Lideri Biden’ın tekrar lisanı sürçtü

– ABD Lideri Biden’ın tekrar lisanı sürçtü

WASHINGTON – ABD Lideri Joe Biden’ın yeni bir çip fabrikası hakkında yaptığı konuşmada lisanının sürçmesi toplumsal medyada gündem oldu.

ABD Lideri Joe Biden, Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC’nin Arizona eyaletinde açacağı yeni fabrikayı ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Biden, firmanın daha evvel Phoenix’te 12 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını hatırlattı. TSMC’nin ikinci büyük yatırımını duyurduğunu müjdeleyen Biden, “Burada Phoenix’te çip yapmak için ikinci bir fabrika inşa edecekler” sözlerini kullandı. “Üç nano çipler, üç nano çip. Üç nano olan çipler. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz işte! Nano, neno! Bilmiyorum!” diyen Biden’ın tabirleri salonda gülüşmelere neden oldu. Biden’ın lisan sürçmesi toplumsal medya platformlarında da çokça paylaşıldı.

Daha evvel de yapmıştı

Kamboçya‘nın başşehri Punom Pen’de geçtiğimiz ay düzenlenen Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği 2022 Tepesi’ne katılan Biden, konuşması sırasında yeni bir gafa daha imza atmıştı. Kolombiya ile Kamboçya başbakanını karıştıran Biden, “Şimdi tekrar Kamboçya’da beraberiz. Daha evvel yaptığımızdan daha güçlü bir ilerlemeyi inşa etmeyi dört gözle bekliyorum ve Kolombiya’nın Başbakanına ASEAN başkanlığındaki liderliği ve bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum” tabirlerini kullanmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset