8 Türk takımının katıldığı 2.8 Milyon TL ödüllü PMPL Avrupa Şampiyonası başlıyor

Sekiz tanesi Türkiye’den olmak üzere 16 grubun kıyasıya uğraş edeceği ve 2.8 milyon TL ödül...

8 Türk takımının katıldığı 2.8 Milyon TL ödüllü PMPL Avrupa Şampiyonası başlıyor

Sekiz tanesi Türkiye’den olmak üzere 16 grubun kıyasıya uğraş edeceği ve 2.8 milyon TL ödül havuzuna sahip olan PMPL Avrupa Şampiyonası, 20 – 23 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Dünyanın en tanınan taşınabilir oyunlarından biri olan PUBG MOBILE Esports, Avrupa’nın en güzel gruplarının kıyasıya çaba edeceği PUBG MOBILE Pro League Şampiyonası programının ayrıntılarını paylaştı.

Ülkemizin en güzel sekiz PUBG MOBILE ekibinin yanı sıra batı Avrupa bölgesinden de sekiz grubun katılacağı ve 2,8 milyon TL (150 bin dolar) ödül havuzu bulunan PMPL Avrupa Şampiyonası 20 – 23 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

Dört gün boyunca rekabet dolu maçlara mesken sahipliği yapacak olan turnuvada her gün altı maç yapılacak ve birinci üçe giren ekip PMGC Lig (Dünya Şampiyonası) bileti kazanacak. Ayrıyeten PMPL Türkiye’nin iki dönemi boyunca oynanan tüm maçlarından en çok puanı toplayan Beşiktaş Esports ve S2G Esports ise direkt PMGC’ye (PUBG Mobile Dünya Şampiyonası) gitmeye hak kazanmıştı.

PMPL Avrupa Şampiyonası’nda saat 19:00’da başlayacak heyecan dolu maçların tamamı PUBG MOBILE resmi Youtube sayfası üzerinden de takip edilebilecek.

Turnuvadaki temsilcilerimiz;

S2G Esports

Beşiktaş Esports

Ozarox Esports

Fire Flux Esports

GOODGUYS

Surreal Esports

New Worlds

Denizbank Wildcats

Batı Avrupa grupları;

Madbulls

HVVP

Virtus.Pro

Unicorns of Love

TJB Esports EU

De Muerte

Qodex

Pioner

Bir evvelki Avrupa Şampiyonası’nda temsilcimiz Fire Flux şampiyon olmuş ve Türk ekipleri turnuvadaki birinci altı sırada yer almıştı.

Galata Kulesi’ne özel gösteri maçı

Ayrıca PUBG MOBILE’a gelen yeni Galata Kulesi’ne özel olarak ortalarında Barış G, Tugay Gök, Egoist Pati, Sezer, Merve Balta, Onur Doruk ve Diewro’nun yer aldığı ünlü Influencerlar gösteri maçı düzenleyecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı