5 Haziran’a Dikkat: Coinbase 2 Coin İçin Müjdeyi Verdi!

Önemli bir duyuruda Coinbase, 2 büyük hacimli coin’in kurumsal vadeli süreçlerini 5 Haziran’dan itibaren başlatacağını...

5 Haziran’a Dikkat: Coinbase 2 Coin İçin Müjdeyi Verdi!

Önemli bir duyuruda Coinbase, 2 büyük hacimli coin’in kurumsal vadeli süreçlerini 5 Haziran’dan itibaren başlatacağını duyurdu.

Coinbase Türev Borsası, kurumsal boyutlu mukavelelerini 5 Haziran’da başlatıyor

ABD merkezli kripto para borsası, bir müddettir ülkedeki düzenleyici zorluklarla karşı karşıya. Son atılımında, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin ve Ethereum’u tanıtma planlarını açıkladı.

Duyuruya nazaran Coinbase, 5 Haziran’da Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Kurulu (CFTC) tarafından düzenlenen türev borsası aracılığıyla, kurumsal yatırımcılara yönelik BTC ve ETH kontratlarını başlayacak. Mukavelelerin boyutu 1 Bitcoin ve 10 Ethereum olarak belirlendi.

https://twitter.com/CoinbaseInsto/status/1664371062564597760

Resmi duyuruda yer alan açıklamalara nazaran:

  • CFTC tarafından düzenlenen türev borsamız Coinbase Derivatives Exchange, yatırımcıların riski hassas bir biçimde yönetmesini ve ABD tarafından düzenlenen başka türev borsalarından daha düşük fiyatlarla cazip getirileri hedeflemesini sağlamak için iki yeni vadeli süreç kontratı başlatacak.
  • Coinbase Bitcoin (BTI) ve Coinbase Ether (ETI) vadeli süreç kontratlarına, önde gelen üçüncü taraf kurumsal vadeli süreç komitecileri (FCM’ler) ve komiteciler aracılığıyla erişilebilecek.
  • Düşük değişim fiyatlarına ek olarak, bu mukaveleleri erken benimseyen uygun kurumlar çeşitli teşvik programlarına hak kazanabilecekler.

Coinbase BTC, ETH vadeli süreçlerini başlatıyor

Coinbase’e nazaran yeni kurumsal kontratlar, 1 Bitcoin ve 10 Ether boyutlarına sahip olacak. Bu boyutlandırma, müşterilerin yatırımcılarını tesirli bir formda yönetmelerini sağlamayı amaçlıyor. Eserleri piyasaya sürme kararı, nano-Bitcoin vadeli süreçlerinin ve nano-Ether vadeli kontratlarının tanıtılmasının akabinde geldi. Borsa, kararının müşteri talebine yönelik olduğunu belirtiyor.

Buna ek olarak Coinbase, türev borsasının kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamaya yardım olacağını belirtti. Ayrıyeten, kurumların özel gereksinimlerine nazaran ayarlanan yaratıcı tahliller sağlanacak.

Borsa, ABD’deki baskıya karşın genişlemeye devam ediyor

Daha evvel Coinbase, Bermuda’da bir türev borsası açtığını duyurmuştu. Bu atılımını milletlerarası genişleme planının bir kesimi olarak isimlendirmişti. Ayrıyeten, yatırımcılar için vadeli süreç kontratları yoluyla BTC ve ETH seçenekleri eklediğini altını çizdi. Duyuruya nazaran tüm süreçler Circle’ın stablecoin’i USDC’de üzerinden gerçekleşecek.

Bu ortada, Coinbase’in bir türev borsası kurma kararı, ABD’deki son düzenleyici atakların akabinde geliyor. Coinbase’in yetki yazısı için yaptığı dilekçeye karşılık olarak SEC, kural koyma sürecinin potansiyel olarak birkaç yıla yayılabileceğini bildirdi. ABD’li düzenleyici, lemleri hızlandırmak için rastgele bir vakit baskısı altında olmadığını belirtti.

5 hazirana dikkat coinbase 2 coin icin mujdeyi verdi 0 YFrDTru4

SEC, kripto paraların düzenlenmesine ait netlik sağlamak için yaptırım aksiyonlarından yararlanma niyetinde olduğunu açıkça belirtiyor. Bununla birlikte SEC, lider Gary Gensler tarafından yapılan kamuoyu açıklamalarının altını çizdi. Bu açıklamaların resmi rehberlik yahut resmi siyaset açıklamaları olarak yorumlanmaması gerektiğini vurguladı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, piyasa şu anda ABD’nin 6 Haziran tarihli toplantısını bekliyor.