5 ay komada kaldı, uyandığında telefonuna gelen mesaj yüzünden dünyası başına yıkıldı

25 yaşındaki Brie Duval, Kanada’da restoran şefi olarak çalıştığı sırada2020 yılının Ağustos ayında Alberta kentinde...

5 ay komada kaldı, uyandığında telefonuna gelen mesaj yüzünden dünyası başına yıkıldı

25 yaşındaki Brie Duval, Kanada’da restoran şefi olarak çalıştığı sırada2020 yılının Ağustos ayında Alberta kentinde bir dağ kasabasında geçirdiği kaza sonucu ağır bakıma kaldırıldı.

5 AY AĞIR BAKIMDA KALDI

Çatı katındaki bir barda düşen Duval, başını çarptıktan sonra apar topar hastaneye kaldırılırken, hafızasını kaybetti, 5 ay komada kaldı. Yaşadığı bahtsız kazanın akabinde hava ambulansı ile apar topar hastaneye kaldırılan Duval’ın birkaç kemiğinin kırıldığı, omurgasında zedelenme bulunduğu, beyin kanaması geçirdiği ve kaburgalarında kırıklar olduğu saptandı. Dehşetli yaralar alan bayan, hayat takviye ünitesine bağlı olarak tam 5 ay geçirdi.

DOKTORLAR, “YÜZDE 90 YAŞAMAZ” DEDİ

Bu süreçte hafızasını kaybetti. Hekimler genç bayanın hayatta kalma talihinin yüzde 10’u geçmediğini açıkladı. Ağır bakıma alınan bayan, uzun müddet komada kaldı. Lakin uyandığında hayatında çok şey değişmişti…

4 YILLIK ERKEK ARKADAŞI KENDİSİNİ TERK ETTİ

Şu an da çok sağlıklı olan Duval’in hafızası uyandıktan bir müddet sonra geri gelmedi. Lakin hafızasının tedavi sırasında geri gelmesiyle dört yıllık erkek arkadaşının kendisini terk ettiğini anladı. Sevgilisine ulaşmak istedi, fakat gerçeği o vakit öğrendi. İsmi açıklanmayan adam, Duval komadayken onu terk etmiş ve öbür bir bayanla kaçmıştı. Bu süreçte ne Duval’i arayıp durumunu merak etti, ne de öğrenmek için bir harekette bulundu.

“BİZE ULAŞMAYA ÇALIŞMA”

Duval, kazadan beş ay sonra dört yıldır birlikte olduğu sevgilisini aramaya çalıştı. Fakat sevgilisine ulaşamadı ve telefonuna gelen ‘O artık benimle birlikte, yaşadığınız meskenden taşındı bizimle irtibata geçmeye çalışma’ bildirisiyle hayatının şokunu yaşadı. 4 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşının onu her yerden engellediğini öğrendi.

4 sene boyunca birlikte olduğu sevgilisinin o komadayken diğer bir bayanla kaçtığı ve ikilinin birlikte yaşamaya başladığı ortaya çıktı. Duval, yaşadıklarının akabinde birinci kere İngiliz basınına konuştu. İngiliz Daily Mail gazetesine açıklama yapan genç bayan, yaşadıklarından ötürü çok büyük bir ‘travma’ yaşadığını vurgularken, ruh eşi olduğunu sandığı kişinin en makûs vaktinde yanında olmamasından ötürü yaşadığı rahatsızlığı lisana getirdi.