3 Askerimiz Şehit Oldu

Sakarya'da havai fişek fabrikası patlamasından sonra kalan malzemeleri kontrollü bir şekilde patlatılması için malzemeler farklı bir noktaya götürülürken, malzemelerde tekrar bir patlama meydana geldi ve 3 jandarma asker şehit oldu.

3 Askerimiz Şehit Oldu
09 Temmuz 2020 - 16:22

Sakarya'da havai fişek fabrikası patlamasından sonra kalan malzemelerin imha edilmesi için malzemeler faklı noktaya götürülüyordu. Malzemeler indirilirken tekrar bir patlama meydana geldi.

Hendek Belediyesi'ne ait olan araçtan malzemeler indirilirken patlama meydana geldi olay yerinde 3 asker şehit oldu.

Gerekli önlemlerin alınmadığı yönündeki söylentiler büyük tepkilere neden oldu. 

Gerekli yetkililerin konuyla ilgili sorumluların bulunup gereken cezaların verilmesi bekleniyor. Şehit olan askerlerin baba ocaklarında büyük yas var.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili açıklama yaptı:
"Taşınması için iki alternatif ortaya konuldu. Buraya getirdikleri patlayıcılar havai fişek olunca, oranın ormana yakın olması nedeniyle burada patlatmanın doğru olabileceği konusunda ilgili arkadaşlarımız karar verdiler. Savcılarımızın kontrolünde gerçekleştirildi. 15 tonluk gerçekleştirildi. Son 1-1.5 tonluk patlayıcı varken hepimizin üzen olay başımıza geldi. Bu patlayıcıların fitili, bunların içindeki kutularda var. Bunları buraya patlatmak için getirdiler. Bunlar orada da soğutuluyorlar. Usulle birlikte imha edilirler. Tam boşaltma esnasında... Neden olduğu soruşturma sonucunda anlaşılacak patlama meydana geldi. İkisi imha timinden olan, birisi de alanın güvenliğinden sorumlu jandarma personelimiz şehit oldu. Aracın şoförü ağır yaralı. Ameliyetta olduğu bilgisini aldık. Kocaeli'de hastaneye sevk edilen 11 jandarmamız var. Kaburgasında hafif ağrı olan, patlamadan ağrı olduğunu bildiğimiz bir jandarma personelimiz var. Diğerlerinin hayati tehlikesi yok. Şifalar diliyoruz. Burada kendi görevlerini yerine getirirken elim olayla karşı karşıya kaldılar. Olayla ilgili eksiklik varsa gerekli tahkikat yapılacak."

Bakan Soylu 3 askerin şehit olduğu ve 11 askerinde yaralandığı bilgisini verdi. Yaralı olan askerler tedavi altına alındı. Ayrıca kamyon şöfürününde yaralandığı ve tedavi altına alındığı bilgisini verdi.YORUMLAR

  • 0 Yorum