2. Uluslararası Rusça Konuşanlar Amatör Tiyatro Festivali başladı

Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) tarafından düzenlenen 2. Milletlerarası Rusça...

2. Uluslararası Rusça Konuşanlar Amatör Tiyatro Festivali başladı

Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) tarafından düzenlenen 2. Milletlerarası Rusça Konuşanlar Amatör Tiyatro Şenliği başladı.

Kemer Belediyesi ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (KETOB) takviyeleriyle FİLİZ tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen şenliğe, İsveç, Gürcistan, Almanya ve Danimarka’dan amatör tiyatrocular katılıyor.

FİLİZ Derneği Lideri Yana Balta, dernek lider yardımcısı Hasan Balta ve Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin de katıldığı şenliğin açılışında, amatör tiyatrocular Kemer Belediyesi Kültür Salonunda tiyatro gösterimi sundu. Tiyatroya katılan çok sayıda sanatsever, hoş bir akşam yaşadı.

Açılışta konuşan Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, yaptığı açıklamasında, amatör tiyatroculara Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu’nun selamını ileterek, Kemer Belediyesi olarak sanata ve sanatkara dayanak olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini kaydetti.

Açılış sonrası tiyatroculara çeşitli armağanlar verilirken, hatıra fotoğrafı çekildi.

Festivalin, 23 Ekim Pazar gününe kadar devam edeceği bildirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı