18 liraya aldıkları harabeye dönmüş tarihi eve neler yaptılar neler! Herkes görmek için akın ediyor

Ahmadi ve Spencer esasen İtalya‘da bir mülk satın almakla ilgileniyorlardı. Spencer CNN’e mesken alacakları yere...

18 liraya aldıkları harabeye dönmüş tarihi eve neler yaptılar neler! Herkes görmek için akın ediyor

Ahmadi ve Spencer esasen İtalya‘da bir mülk satın almakla ilgileniyorlardı. Spencer CNN’e mesken alacakları yere nasıl karar verdiklerini şu sözlerle anlatıyor: “İlk görüşte aşktı. Sambuca çok pak, Georgetown’dakileri anımsatan hoş eski taş kaldırımları ve geceleri yanan sokak lambaları çok romantik.”

Küresel kalkınma projelerinde çalışan Ahmadi ve Spencer, harap mülkü Rönesans konutu üzere göründüğünü söyledikleri lüks bir konuta dönüştürmek için yaklaşık 250 bin dolar harcadı.

Ahmadi ve Spencer, yenileme çalışmalarının üç yıl içinde tamamlanmasını öngören satın alma mutabakatının bir kesimi olarak başlangıçta teslim ettikleri 5.000 euro depozitoyu geri aldıklarını söylüyor.

Ayrıca komşularının meskeninin 100 metrekarelik kullanılmayan bir kısmını de 5 bin Euro’ya satın alıp yenileyerek kendi yerlerine eklediler.

Zamanlarını ABD ve İtalya ortasında geçiren çift, yılın yaklaşık yarısını burada geçirmeyi planlıyor. Yenilenmiş konutun en göze çarpan özelliği kapalı asansörü.

Spencer, asansör fikrinin nasıl ortaya çıktığını ise şöyle anlatıyor: “Burada yaşlanmak, her gün yoga yapmak ve puslu göl görüntülü terasta kahve yudumlamak istiyoruz. Bu yüzden, günde birkaç kere merdivenlerden inip çıkmak zorunda kalmadan olabildiğince rahat hissetmenin kusursuz olacağını düşündük.”

Çift, bir vakitler harap olan meskenin dönüşümünü yakından görmek isteyenlerden ziyaretler aldıklarını söylüyor.

İşte meskenin son hali;