13 İlçede STEM Akademi ve Kariyer Merkezlerinin kurulması tamamlandı

Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı kapsamında ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 13 STEM Merkezi malzeme ve materyalleri ile beraber kurulumunu gerçekleştirildi.

13 İlçede STEM Akademi ve Kariyer Merkezlerinin kurulması tamamlandı
13 Nisan 2021 - 11:06
Reklam

Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı kapsamında ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Şanlıurfa Valiliğince 4 milyon Türk lirası bütçeyle STEM Akademisi ve Kariyer Merkezleri Projesi hayata geçirildi.

Şanlıurfa'nın 11 ilçesine kurulan STEM merkezleri ile belirli müfredat doğrultusunda eğitimler verilecek.

Proje ile çocukların özgün düşünebilme, teknoloji tasarımı yapabilme, yazılım geliştirebilme gibi konularda yetenek kazanmasına katkı sunulacak. Gençlerin, geleceğin mesleklerine hazırlanırken, teknolojik yapıları tanıması ve kullanmasını sağlanacak. Disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içeren fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbiriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemi olan STEM eğitimi, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alıyor ve giderek daha çok önem kazanıyor.

Kurulan STEM Akademi ve Kariyer Merkezleri ile öğrencilerin problem çözme becerisine sahip, karşılaştığı durumlar konusunda analitik düşünebilen, yorum yapabilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olarak yetişmelerini hedefleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum